şükela:  tümü | bugün
  • son dönem popüler dergilerine gelmiş yepyeni bir soluk, muazzam bir sanat anlayışı...

https://twitter.com/kurbagadergi
  • https://twitter.com/…ergi/status/893912327518650369

ahmet şık' ı "devletiniz teröristtir." söyleminden sonra pkk ile ilişkilendirmiş parodi hesap. taş kafalı adminine göre devlet aygıtından haz etmeyen herkes tecrit edilmeli. bence herkesin parodisi yapılabilir ama sen sikik devletçi tutumunla zorla alıkonulan bir adamın durumunu meşru görüyorsun ve durum itibariyle parodisi yapılabilecek bir şey değil. senin islami kesim parodin yüzünden tecrit edilmenin parodisinin yapılamayacağı gibi.

insanlara da ne oluyor anlamıyorum, dışardan özgürlük savunucusu, adalet timsali, karşısına devlet karşıtı biri geldiği anda ömrünün sonuna kadar o kişiye zulmedilmesini hak görüyor. işte devletiniz sizi böyle biri yapıyor.

o değil de ak parti propagandacılarını tebrik ederim. bu salak insanları inanılmaz etkilediniz. pratikte size karşıt olan gürüh bile, herkesi, "kürtçü, terörist ve hatta fetöcü" diye yaftalamaya başladı.

bazılarımızın muhakeme kabiliyeti yok, artık doğru ve yanlış, bize dikte ettirilenlerden ibaret.
  • beğendiğim bir mizah anlayışına sahiptirler ancak son yaptıkları ile gerçekten saçmalamışlar. bunun "aa şimdi size dokunan bir espri yapınca hemen zorunuza gidiyor" ile alakası yok ki şu an twitter'da o tutum içindeler.

devleti kutsal gören, eleştiriyi bile terörizmle bağdaştıran bir mizah anlayışı olsa olsa ancak misvak dergisi gibi olur.

emrah serbes vb tipleri koydunuz diye söylenmiyor bunlar size ayrıca. umarım anlarsınız.
  • birçok kesimi mizahi bir dil ile eleştiren bir hesap iken 'pkk kuyrukçusu sol'a çakınca iş değişti. devlet bizi attığımız tweet yüzünden tutukluyor diyenler bu hesabın yöneticilerine türlü tehditler savuruyor şu an.
    kuyrukçusunuz amına koyayım. kurbağayı savunacağız.

#jesuiskurbağa
  • türkiye solunun içindeki ışidçi damarı ortaya çıkarmış parodi dergi.

ahmet şık'ın içeride olmasını destekleyen bir paylaşımı olmamıştır. bu sol cenahtaki yapıp yapıp ben yapmadım deme alışkanlığı da mide bulandırıyor artık.
  • pkk kuyrukçularının götünü fena hâlde yakmış. güzide "süresiz bhh-sanat" dergisi kuyruk bütün kuyrukçuların ciyak ciyak bağırmasına neden olmuş.

bi de ahmet şık duyarı var. adam içeride diye hiçbir şey denmeyecek yâni. beyefendi pkk yancılığının âlâsını yapacak, hâlâ kürt ermeni soykırımı vs. diye zırvalayacak, e napalım adamı akp içeri attı bi şey demeyelim. emriniz olur.

bu arada hurşit külter ayrıntısı muazzam jdakhflsdfbkj
  • malum paylaşımına kadar twitterda takip ettiğim hesap idi.

ancak paylaşım ve sonrasında "uff solcu götü yaktık" temalı gerzek tweetlerinden sonra engeli bastım. solcu değilim, kürtçü hiç değilim ama ahmet şık patır patır konuştuktan sonra akp ağzıyla salak salak komiklikler yapmaya çalışan embesillere de tahammül edemiyorum.
  • embesil argümanlarla savunuluyor hâlâ. güvenpark diyor görüşünü savunmak için. admin twitterda takipçi peşinde, özelden de tanıdıklarına mesaj atarak "ekşisözlükte öv" beni yazdırıyor.

linç yemesinin sebebinin ahmet şık'ı bütün devletleri terrörist olarak gördüğünü belirtmesine rağmen, pkk ile ilişkilendirmesi olduğunu anlayamayan bir grup var ve bu adam (ahmet şık) zorla alıkonulmakta şu an.

ayrıca bu profilde(mizahının hitap ettiği kesim göz önüne alındığında) bir hesabın ahmet şık' ı dalyarak gibi özensizce yorumlamasından kaynaklanıyor.

devlet karşıtlarını, vahşice insan öldürenlerle ilişkilendirerek o salak küçük grubun hizmetine de çalışıyorsunuz.

he pekekeli götü yaktı kurbağa, okuduğunu anlamayan orangutanlar.
  • otisabi ile 31 sivilcesinden kurtulma yollarını irdelemiştir.

(bkz: #70325390)
  • saray çevreleri tarafından finanse edildiğini ve desteklediğini düşündüğüm oluşum.

bunlar yeni dönemin yetmez ama evetçileri resmen.
    geçmişte elif şafak, orhan pamuk, baskın oran, ufuk uras, ahmet altan neyse şimdi bunlar da o...

iktidara muhalif gibi görünüyorlar ama esas misyonları, iktidara muhalefet eden kişileri hedef alıp itibar cellatlığı yapmak. üstelik hiçbir etik ve insani değer tanımadan...
    hapse giren gazeteciler de dahil, bugün akp'nin zulmünden zarar gören kimse varsa onlarla dalga geçiyor, iftira atıyor ve yaptıkları bu rezalet ötesi örtülü yandaşlığa da "mizah" adını veriyorlar.