şükela:  tümü | bugün
  • youtubeda sormanın şöyle bir canlı kaydını bulunduran grup. videoyu yollamaktaki amacım 1:01 deki sevgi pıtırcığı metalcilere dikkat çekmek o kadar.

http://www.youtube.com/watch?v=eyaldbxpwvw
  • herhangi bir şarkısını, ruh halinize uydurabileceğiniz, her biri kendi alanında (en azından türkiye çapında) yaptığı işin en iyisi sayılacak 4 (yazıyla dört) tane ucubik adamdan ibaret oluşum.
    müzik eleştirmenlerinin (kimse artık, onlar!) şarkılarına 'hard rock' deyip, benim 'kurban müziği' diye naçizane olarak nitelendirdiğim acayip bir olgu, olay, kurum ve kuruluştur.
    mavi okul önlüğü ve beyaz yakalı halimden beri bıkmadan usanmadan dinlediğim için bendeki yeri ayrıdır. kendileriyle büyüdüm resmen.
  • an itibarıyla resmi web sitesi sahip albümünden soykıran şarkısıyla açılmakta olan grup.
  • soykıran'ın gelişi bir yılbaşı hediyesiyle sınırlı olan bi şey değildir diye umduran manyaklar topluluğu.
  • sahip'le beraber daha bangır bangır olan sevdiceklerim. konserler bir başka olacak.
  • deniz yılmaz askere gitmeden önceki gece bostancı'da çilekeş ile verdikleri konserden sonra dream tv'nin elemanlarından melis iki grubun üyelerinin arasına oturur ve herkese sorular sorar. çilekeş üyeleri kurban ile beraber çalmanın çok büyük bir hayalleri olduğunu söylerler, bir tanesi kurban fanları olarak çok mutluyuz der, ancak o sırada yerde oturan baterist mikrofonu alıp kurban ile ilgili duyduğum en güzel yorumu yapar:

'hani nba'de var ya bilirsiniz. bu dört adam bence türk rock müziğin dream team'idir.'
  • yeni albümlerini sabırsızlıkla beklediğim türkiyenin en iyi rock müzik grubu.hadi ama beyler sabrımız taşıyor!!!
  • belki 50 kere söylendi, 1000 kere yazıldı ama bir daha altını kalın harfler ile çizerek belirtmekte fayda var ki bu adamlar türkiyede türkçe sözlü hard rock'ı hakkıyla yapabilen ender 3-5 gruptan biri. hatta yabancı kaynaklara türkiyede müzik adı altında referans olarak sunulabilecek kadar kaliteli işler çıkarıyorlar.

(bkz: gelme)
    (bkz: sorma)
  • myspace sayfasını yeni albüm* görselleri ile güncelleyen grup.. adım adım yaklaşıyoruz sanırım albüme..