şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: #7286106)

edit: başlık üstüme kalmış!
  • cok da yerli olmayan onerme. netekim dunyanin her tarafinda her gun binlerce hayvan zaten oldurulmekte yenmek icin(bildigim tamamen vejetaryen bi ulke yok), hatta gene dunyanin bi suru yerinde bi suru hayvan ve insan oldurulmekte sirf zevk icin.

bilmiyorum bu is diger musluman ulkelerde nasil yapiliyor ama turkiyede nerdeyse bir toplu katliam tablosu ciziyor. kacmasin diye dananin ayaklarini keseni mi ararsiniz, kesemeyip uzun sure can cekistirenini mi, agzini dayayip sisirmeye calisanini mi! bunlari gormemek icin gozlerini kapatsaniz bile sokaklara akmis kani, coplerin yanindaki hayvan kafalarini, ayaklarini, ve bunlara biriken ugul ugul kara sinegi gormemenin imkani yoktur.

her isin bir uslubu vardir tabi. kurban edilecek hayvana saygi duymak, oldururken aci cektirmemek, yenmeyecek kisimlarini bos buldugu bi yere firlatmayip topraga gommek, et sevdasina degil allah rizasina kesmek hayvani vs. teorik olarak dunyadaki diger kesimlerden cok daha insani, cok daha ozenli olmasi gerekir.

oysa biz turk milleti olarak isi bilen insanlarin yapmamasina gayet alisigiz. insaati deniz kumuyla yapan, sonra da "kimse bana oyle yapilmaz demedi" diyen insan neden kurban kesmenin inceliklerini bilmek zorunda hissetsin kendini?

herkese gostere gostrere kurbani kestrik mi, kestik; sukur adimiz kafire cikmayacak. geride bi seyler mi kaldi, aman bosver, coluk cocuk oynasin. kime dagiticaz su kadarcik eti? bos ver zaten kimseyi tanimiyoruz, doldur buzluga. alnina da sur kiz kanindan, sevapmis (nerde yaziyosa)

gida yardimi izdihama donusur, kurban bayrami toplu katliama, turkiyede olur boyle seyler
  • çok çok eski zamanlarda (düşündüm de, çok da eski değilmiş aslında. 1997 işte be yav), avcılar sahilindeki bir duvara yazılmak istenmiş slogan. ama başarılı olunamamış. çünkü ortaya çıkan eser şu şekilde olmuş: "kurbat cinayetir."

eh be kardeşim, anarşistçilik oynayacağına önce konuşmayı, yazmayı öğrensen... türkçe'yi öğrensen evvelâ...
  • http://www.facebook.com/…90332524816&type=1&theater

ayrıca, bu fotoğrafı beğenen 200+ kişiden biriyim. bakalım bulabilecek misiniz beni sözlükçüler heheheh
  • feyzibukta her bayram olduğu gibi bu bayramda gündeme gelen ve bana göre doğruyu yansıtmayan düşünce şekli. adam az pişmiş kanlı biftek fotolarını attıktan sonra bunu beğenmiş. lan olm tamam kabul kurban hakkında böyle düşünebilirsin ama bari tutarlı ol biraz. sonuçta şu veya bu şekilde günde yüzlerce hayvan eti için kesiliyor bu ülkede.