şükela:  tümü | bugün soru sor
 • facebook'taki ic mihrak grubunun sayfasindan alinti - sanirim eylem fikri hayvan ozgurlugu insiyatifi'ne ait:

  "özellikle istanbul'da yaşayanlar ve kurban bayramında hayvan katliamlarına karşı eylemlere dahil olmak isteyenlere... aşağıdaki stikırlardan bir hayli bastırdık... kendi çevresinde, orada burada yapıştırmak isteyenler hayvanozgurluguinisiyatifi@gmail.com adresinden iletişime geçebilir.

  http://sphotos.ak.fbcdn.net/…_5374396_7580896_n.jpg

  iletişim: hayvanozgurluguinisiyatifi@gmail.com"

  katilin anam.
 • bundan sonra bu slogani soylenlerden yeme aliskanliklari ve inanclarina dair bilgi alinacakmis. kendi tarastari olduklari seye yonelen elestirileri kabullenemeyip elestirenleri samimiyetsiz bulanlarin ulkesinde durum boyle cunku.
  ha bu arada kurban her gun yapilan katliamlarin doruk noktasina ulasip kutsandigi bir bayramdir.

  cok merak ediyorsaniz: vejetaryenim.
 • kafama sıçayım ki ben de kurban bayramı olmadan "ne yiyelim" sorusuna etli bir cevap verenlerdenim. yani gündelik hayatımda et yemenin hem zevkini hem de acısını çekiyorum çünkü kuzu eti gerçekten lezzetli bi şey. fakat şöyle bir ayrım var unutmayalım, benim ve bana benzeyenlerin etoburluğu et yemeyi sevdiğinden.

  kurbanda milyarlarca para verip haşırt diye bir hayvanın boğazına bıçak geçirmek, hele hele bunu öbür dünya yatırımı olarak yapmak katliamdır. lütfen kimse bana kalkıp "etler ihtiyacı olanlara veriliyor ama" demesin. neden normal zamanda ihtiyacı olanlar umurda değilde o etin afiyetle boğazdan geçmesi için hafifletici bir sebep? ha bunu normalde yapan varsa getirsin elini öpeyim. o zaman zaten kurbana falan ihtiyacı yok, öbür tarafta yeri belli.

  eğer kendime ahirette zeval gelmesin diye dünyada başka bir canlının hayatına son veriyorsam ben katilim, yaptığım da bir katliam!

  karnımı doyurmak için başka şeyler yesem ölmem. benimki tamamen insana ait gelişmemiş bir güdümleme. bunu da kısa zamanda hayatıma entegre edeceğim, hala çabalıyorum.
 • kalabalıkta vejeteryan aile içinde götür külbastı... hindi keserken neredesiniz
 • başka zaman hayvan kesip fakirlere dağıttınız da islam mı engel oldu?

  arkadaşım ben bu mereti yiyor muyum? yiyorum. bu mereti yemek için o hayvanların öldürülmesi gerekiyor mu? gerekiyor. insanın hem yıllık et ihtiyacının bir kısmını gidermesi, hem de bunu başkalarıyla paylaşması kötü bir şey mi? zaten et yiyen biriysen olmaması gerekir.

  hadi diyelim ki hayvanların acı çekmesine karşısın. o yüzden et yemiyorsun. saygı duyarım. kendi tercihin. peki bitkiler acı çekiyor mu sence?
 • kurban bir katliamdır.

  filmlerde bundan bi kaç bin yıl öncesinin insanları tanrıya nasıl insan kurban ettiğinde götümüzle gülüyosak bu olayında farkı yoktur ve isteyen istediği kadar kendini yırtsada bundan bir kaç yüz yıl içinde tarihe geçicek uygulamadır.

  çünkü insanlar zekileştikçe masallara inanmaktan vazgeçiyolar.