• (bkz: yılbaşında hindi pişirilmesine kızıp kurban kesmek) *

ulan şu topraklar akp muhafazakarları kadar yüzsüz, arsız, cahil bir kitle görmemiştir..
  • bırakın kim ne yaparsa yapsın , hayat zor bir de ekstra sorunlarla boğulmaya gerek yok.
  • sene olmuş 2020 hâlâ aynı konular aynı başlıklar zerre değişme yok o kurban bayramına katliam der yıl başını kutlayana kâfir der ya bırakın kim ne yaparsa yapsın bıktık ya bu ülkede bu konulardan daha önemli sorunlar var.
  • insan bir memeli olduğu için psikolojik olarak memeli hayvanların ölümüne, katline daha çok üzülüyoruz. bu yüzdendir ki soğuk havada kedi ve köpekler üşüyor, aç kalıyor diye üzülürken kuşlar hakkında bu kadar da endişeli olmuyoruz. bizimle alakasız gibi görünen memeli deniz canlılarına karşı da tutumumuz değişmiyor. yunuslara sevgiyle bakıyor ve fok balıklarının katledilmesine yürek dağlıyoruz. bütün bunlar içgüdüsel davranışlar ve bu içgüdesel davranıştan yola çıkarak hindi kesme ve koyun kesme arasındaki farkı da anlayabiliriz. hindi bir kuş türü olduğu içindir belki de koyun, kuzu kadar üzülmememiz.
  • bu tartışma sittin sene bitmez. kurban kesen haklı hindi kesen haklı vegan haklı vejeteryen haklı haksız olan yok
  • ben kestiği kurbanın büyük bir bölümünü dağıtan bir türk hayatım boyunca görmedim.nerede lan o türkler.

en fazla hayvanın kötü yerinin etinden 1 kilo fakire veriliyor.gerisini de deepfreze'e koyup 1 yıl yiyor.

biz öğrenciyken ev sahibimizin onlarca dairesi ve tekel bayisi falan vardı.adam kurbanda geldi bize tüm tavuk verdi amk.

bir başka ev sahibim de evde 2 çocuk 2 yetişkin yaşıyordu.zengin sayılırdı.5 tane kurban kesti.hepsini de büyük buzluğuna koydu.bize de leş kokan %75 yağlı 1 kilo kıyma getirdi.kokusundan yiyemedik çöpe attık.bir adanalı olarak ben bile yiyemediysem kimse yiyemezdi.

ha kimsenin yediği et de gözümüz yok.ama sadece türkler yardım ediyor diyorsunuz ya ben yaşadıklarımı anlattım.
  • biz hem kurban kestiğimiz hem de hindi pişirdiğimiz için üzerime alınmadığım durum.
  • bir nesneyi insana dayatırsan bir zaman sonra onunla haşır neşir olur.
  • ok, boomer
  • batı dünyası noelde sadece hindi yer, bizimkiler de yılbaşında taklit ediyor saçmalığı bitsin: https://en.wikipedia.org/wiki/christmas_dinner
    adamlar domuz, koyun, geyik, balık, tavuk, ördek, kaz, tavşan her şeyi yiyor noelde.
hesabın var mı? giriş yap