şükela:  tümü | bugün
 • madem ben gidiyorum, yanımda da bi'kaç kişiyi götüreyim öyleyse, diyerek, kendisini kesmeye çalışanlara karşı yoğun bir direniş gösterirler.
 • islamiyette cift tirnakli olanlarinin kesilmesine musade edilmis oldugu icin asagidaki hayvanlari default olarak icermektedir :

  domuz*
  hipopotam (su aygiri)
  deve
  lama
  geyik
  zurafa
  keci
  koyun
  antilop
  inek
 • bu gün e-5'te yanımdaki kamyonette taşınan inek misal. garibim düşmemek için dengeli durmaya filan çalışıyordu. düşse ne olacak? yarın gözünün içine bakıla bakıla kıtır kıtır doğrancak zaten. trafik sıkışınca sağına soluna bakındı. şaşkın neler olduğunu bilmiyor filan. daha hala "mına kodumunun, etini yiyorsun ya normalde işte, ne var?" deyin. ulen hayvanı kendi elinle seç al, yedir, gözüne bak, sonra anırta anırta doğra. tükürüyim vahşiliğinize. sizi doğrayıp yeseler hiç kılım kıpırdamaz. diyim de önceden.
 • kurbanlık küçükbaş hayvanlarla ilgili duyduklarım:

  kurbanlık erkeç, keçi susuz geçtiğinde (genel olarak yetersiz sulandığında*) akciğeri eğe kemiğine (kaburga) yapışır. az tuz yedirildiyse* derisi zor ayrılır, deri yüzmek sorunlu olur.

  öte yandan koyunun derisini yüzmek keçiye göre daha kolay olurmuş. deri etten daha kolay ayrılırmış.

  (bkz: kurban/@ibisile)
  (bkz: masada kalmak)
  (bkz: bıçak altına yatmak)
  (bkz: deri yüzmek/@ibisile)
 • artık klasikleşen göreviyle, yavaş yavaş ekranları süsleyen canlı. kimi ısırır, kimi kaçar vs... etkinliklere başlamışlar yavaş yavaş.

  link
 • islami inanca göre insanlardan allah yoluna kurban olanlara şehit denir.o halde kurbanlık insanlarda şehitlik nasıl bir mertebeyse hayvanlar arasında öyle bir mertebeye erişecen hayvandır.hayvanlar kendi dillerinde kurbanlık olmayı ne kadar istediklerini ifade ederler.bıçak şah damarlarını kestiğinde de en ufak bir aci bile hissetmezler.
 • doğadaki yaşam formlarından alınıp tıkabasa buzluklarda bekletilecek hayvanlara denir.
  ek olarak en az dördünden biri üç kuruş için götünü satacak esnaf bozmaları yüzünden yavrulayacak halde vedalaşır yeryüzüyle.
 • kurban edilmek uzere hazirlanmi$, kurban edilecek, kurban edilmeye musait.. (bkz: kurbanlik koyun)
 • kurbanda kestiginiz koc turevi canli kardeslerimiz sirat koprusunde bizi uzerlerinde tasiyacaklar, fakat ola ki yemek seciyorsaniz, unutmayin ki yemeklerin icinden itina ile secip yemediginiz sebzeler sirat koprusunde arkanizdan gelecek, biz de bu kurbanda kestigimiz kocun ustunde gececegimiz icin sirat koprusunden, iste o koc geri donup de o sebzeleri yemek isterse o zaman nasil gececegiz bu kopruden sorunsali ile karsi karsiya kalabiliriz. kocu kesiyorsaniz sebze yiyiniz.

  edit: 2 marulun pesine dusup beni yariyolda birakan o koca hakkimi helal etmem! hem keserim hem yerim hem de helal etmem!