şükela:  tümü | bugün
  • tipik faşist kırması, kafatasçı ve ırkçı bünyelerin papağan misali ezberleyip her popişleri sıkıştığında kusmaktan kendilerini alamadıkları kendini kandırma ifadesidir.

hulen şapşik ne demek kürdistan yok. ırkçı popişin tekisin evet ama cahil olma bari. aç dünya haritasını ya da haritayı siktir et, gir internete google ye kürdistan yaz ve arat. aha işte karşında eşek pipoşi kadar kürdistan haritası beliriyor.

çıkarın leyn şu at gözlüklerinizi. hayır dünyaya gözlerinizle mi bakıyorsunuz yoksa popişinizle mi söyleyin bilelim de ona göre sallamayalım sizleri.

isterseniz popişinizi yırtın kürdistan diye bir ülke yok diye ama var. hatta komşuyuz. hatta bu ülkenin reisi bile, kürdistan bölgesel yönetiminden bir siyasetçi geldiğinde ağzından kürdistan kelimesini dökebiliyor.

artık içinize sindirin bu gerçeği. yok olmaz diyorsanız soda vereyim içersiniz ?
  • olmaz olur mu, var tabii. kuruluş hikayesi harika bir devlet. abd ırakı işgal ediyor, sen conilerle işbirliği yapıyorsun, hoop devlet hazır.
  • trollük yapmak isteyen bir heval söylemidir.
    (bkz: neverland)
    http://prntscr.com/dcvyox
  • malumun ilanıdır.
    kürdistan bir devlet değil, coğrafi bölge adıdır.
  • yanlış söylemdir.

kürdistan vardır fakat türkiye cumhuriyeti toprakları içerisinde değildir. suriye-ırak taraflarında varlığı yokluğu belirsiz top gibin, ipne gibin bir bölgedir. hedeflenen kürdistan ise hevallerin ıslak rüyasıdır.
  • klasik redvelve trolllüğü. ters psikoloji yapıp ortamı germek tek amacı. trollümüzü bir kenara bırakıp, gerçekten böyle düşünenler için
  • evet yoktur, sadece adı coğrafi bir bölgeden ibarettir. zaten daha da ötesine geçemezler. yıllardır amerika'nın köpekliğini yapmaktan yalamadıkları kıç kalmayan hewallere çok üzülüyorum. hayatları boyunca bu ülkede böyle ezik ezik yazarak yaşacaklar.
  • ülke almanya, şehir darmstadt.

hoca teker teker nereli olduğumuzu (ülke olarak) sorarken, sıra ıraklı bir çocuğa geldi. çocuk soruyu "ben kürdistanlıyım" diyerek yanıtladı. hoca ise "seni kırmak istemem ama kürdistan bir ülke değildir"diyerek karşılık verdi. hocanın türklük ile alakası yoktu, brazilya'dan japonya'ya kadar bir çok ülkede yaşamış, gerçekten kültürlü bir kadındı. dünyadan haberiniz yok, faşistsiniz falan diyorsunuz ya, bilin istedim.
  • hımm. bir sevişme anısı değil. eril bir bünyenin ağzına da edilmemiş. cümleler kısa, öz. hatta, "paragraf mı o gördüğüm acaba?." diye düşünerek iki kere dikkatlice okudum. evet o da var. yani olmuş bence. tebrik...

tanım: devlet mi?. tam olarak bilemem ama, sanıyorum ki değil. ırak devletine bağlı, özerk bir yönetim/bölge... ayrıca, keşke birbirimizi gırtlaklayıp, kan döküp, bomba patlatıp, hayatlarımızı s.keceğimize bir şekilde artık beraberce yaşamayı öğrensek. kavgalar bitse vs.

not: ne, eli kanlı terorist, it, uğursuz sevici biriyim. ne de ırkçı, faşist...