şükela:  tümü | bugün
  • olmaz olur mu, var tabii. kuruluş hikayesi harika bir devlet. abd ırakı işgal ediyor, sen conilerle işbirliği yapıyorsun, hoop devlet hazır.
  • trollük yapmak isteyen bir heval söylemidir.
    (bkz: neverland)
    http://prntscr.com/dcvyox
  • malumun ilanıdır.
    kürdistan bir devlet değil, coğrafi bölge adıdır.
  • yanlış söylemdir.

kürdistan vardır fakat türkiye cumhuriyeti toprakları içerisinde değildir. suriye-ırak taraflarında varlığı yokluğu belirsiz top gibin, ipne gibin bir bölgedir. hedeflenen kürdistan ise hevallerin ıslak rüyasıdır.
  • klasik redvelve trolllüğü. ters psikoloji yapıp ortamı germek tek amacı. trollümüzü bir kenara bırakıp, gerçekten böyle düşünenler için
  • yoktur,neden yoktur peki ? kimilerinin işine gelmediği için yoktur,olmasını istemediği için yoktur.barzani ile otururken arkadaki bayrak ne bayrağıydı ? o malum devletin bayrağı...bundan 100 yıl önce, henüz türkiye diye bir devlet yokken, manchester'dan basra'ya doğru giden bir gemi scilly adaları güneyinde battı. geminin adı kürdistan'dı. o zamanlar iyice gerileyen osmanlı devleti doğu illerinden toplanan vergiler ile bu gemi alındı..faşistlerin o kadar laf ettiği küfrettiği,adını duyduğu an hurra hücum eden o malum devlet yoksa neden bu tepki ?
  • kurdistan adinda bir devletin olmasi gerektigini savunuyor olabilirsin, hak da veririm ama bu dogru bir ifadedir, yok kurt milliyetciligi yapmak istiyorsan da bunu diyenlere fosik demek yerine git bu ifadenin yanlis olmasi icin cabala (ister mali yardimda bulun, mekap falan al, ister daga cik, ister biyerlerde kendini patlat, falan filan), sonra bu insanlarin yuzune bu beyanin yanlisligini $rrak diye carpabilirsin.

not: bunu devlet = bagimsiz yonetim oldugunu varsayarak diyorum (bu argumani kullananlar da bunu diyor cunku). federal yonetim oldugunu iddia eden kuzey irak bolgesel yonetimini, rojava'yi falan sayiyorsan o ayri.
  • yazar hanım kızımızın bir başka saçma başlığı için; zenci erkeğin kucağına oturunca hissedilenler: (bkz: #61409108)

zihin açıklığı için düzenli cinsel hayat önemli.

(bkz: histerik)
    (bkz: insecure)