şükela:  tümü | bugün
24 entry daha
  • kürtlerin yoğunlukla yaşadığı bölgelerin adı kürdistan'dır. kürtlerin yaşam alanı dörde bölünmüşse ve farklı ülkelerin alanına dahil edilip, o ülkelerde kendi benliklerinden uzaklaştırılıp asimile edilmişlerse, çizilen sınırlar yüzünden de birbirlerine yabancı olmak zorunda kalmışlarsa, kürtlerin en ufak kazanımında bu dört ülke de bunu tehdit olarak görüp bir araya gelip buna engel oluyorlarsa, üstelik bu dört ülkede kürtler ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyorlarsa, kürtler sömürülüyordur. sömürü politikasının uygulandığı bölgeye de sömürge denir.
  • bunu halkına sorsana delikanlı. tarih sahnesinde 'ben kadim bir halkım' diye böbürlenip dolaşacağına; lan bizim atalar bi haltı becerememiş desene.

sözde 5 ülke deyip havkuracağına, atalarım neden birlik olup sözde topraklarınıza sahip olamamış? ağızlarınızda dolaşan öz savunma ayağını neden binlerce yıldır yapamıyorsunuz? zağros bölgesi ne zamandır 5 ülkeyi kapsıyor? kadim bir halksan neden 1500 yıldır bölgede olan türk kavimleri ve devletlerine kızıyorsunuz? hani kadim halktınız? sümer, akad olsan anlarım ama neyse.

bakın bir halk var o coğrafyada, köle olmalarına rağmen baş kaldırıp ülke kurmuşlar:

(bkz: kölemenler)

siz hala 5 ülkeye kızın. beceriksizliğinizi becerenler üzerinden savunmayın.
  • kürt halkı entryde bahsettiğin gibi fakir değil kürt halkı tembel, kürt halkı kolaydan para binasıl kazanırım nasıl para vermeden devlet benim için çalışır onun derdinde. ben çalayım batıdaki benim elektrik paramı ödesin derdinde. ben ahırımı elektrikli sobayla ısıtırken başkasının çocuğu donarak ölsün onun derdinde. bu kafayla kendi devletini kurduğu zaman 3. gün birbirlerine girip gelin biz bi bok yedik diyeceklerini sanırım herkes az buçuk öngörüyordur.
  • buraya uzuuun uzun entry girmek isterdim lakin gerek yok bu başlık için (bkz: bi siktiriniz gidiniz) demem yeterli sanırım.
  • bazı kürt kökenli arkadaşlarımız tuvaletlerini yaptıkları her yeri kürt doğal toprağı sandığı için doğru olan önerge. izmir'i kürdistan'a katacaklarını düşünen salaklar var aralarında, eh bu da izmir'in şu anda sömürge olduğu savını açıklar