şükela:  tümü | bugün
  • türkiye gibi bir devletin gölgesinde ancak israil gibi dış devletlerin muazzam yardımlarıyla hayatta kalabilecek bir devlettir.. türkiye ben kapıları suyu kapatıyorum dese taş devrinden öteye gidemeyecek bir yerdir kurdistan.

vallahi acıyorum kurdistan hayalleriyle yaşayanları. türklerin turancılık aşkı bile daha gerçekçi kurdistancılık oynayanlardan.
  • uzun arada kaçırıyor ağzından dikkatli olalım ülke türklere aittir partiye ve istikbaline bağlı değildir.baki olan halk millettir.
  • 4000 bin yıldır yoktur. bir kaç asırdır kuzeydoğu mezopotamya bölgesine verilen isimdir. siyasi olarak henüz yoktur. ama yakında olacak.

bunu arzulayan tüm kürt kardeşlerime canı gönülden desteklerim sunuyorum.

elbette her halk kendi ulus devletini kurma hakkına sahiptir.

diyarbakır, adıyaman, erzurum sınırı ve ağrı'nın aşağısında kalan tüm topraklar da sizin olabilir.

resmi olarak ilk tanıyan ülke de olabiliriz.

ama bi siktirin gidin olur mu?

ülkemde kürt kalmasın. siz de rahat edin biz de.
  • keşke bu arkadaşa bir şey yedirip içirmeseydiniz
  • bir yandan 'kürtlerin yaşadığı coğrafyaya türkiye demek ırkçılıktır' derken diğer taraftan bir sürü türkmenin arabın yaşadığı coğrafyaya kürdistan diyenlerin saçmalaması. gerçi bu guruh türk vatandaşı olmayı asimile olmak kabul eder ama fransada fransız almanyada alman ingilterede ingiliz vatandaşı olmak hiç zorlarına gitmez. tıpkı islamcılar gibi.
  • "27 mayıs’ta başlayan “pençe”nin devamı olarak “pençe-2” adı verilen harekatın hedefi kandil’den hakurk ve metina’ya kadar uzanan terör koridorunu parçalamak. bölgeye kalıcı üsler de kurulacak. operasyon öncesi ırak ile diplomatik temaslar kuruldu. ırak savunma ve dışişleri bakanı ile ırak istihbarat başkanı 10 temmuz’da ankara’ya geldi. heyet, dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu, milli savunma bakanı hulusi akar ve mit başkanı fidan’ın ardından cumhurbaşkanı erdoğan ile de görüştü"
    ortada bir gerçek varsa inlerine girildiği
    tek tip sarı torba giydirilip leşe çevirildikleridir
  • (bkz: bimer) (bkz: cimer)
  • yazar hewal doğru söylemiş. kürdistan diye bir yer vardır.

ben de bizim bahçeyi zortistan ilan ettim mesela. ben de ilk zort oluyorum bu durumda. yakında vatandaşlık vermeye başlıycam.
  • metonya bile daha gerçekçidir