• herkes saldırmış başlığa ben saldırmayacağım. erbilde 1 sene çalıştım. orda kürdistan var evet. ırak şuanda bölünmüş durumda ve yukarı bize yakın tarafa kürdistan diyorlar. ama bu kürtler tarihin en geri kalmış insanları olduğu için erbili bok götürüyo. ancak kasaba olur başkada bi bok olmaz. bide siz yıllardır kullanıldığınız için anlamıyorsunuz kullanıldığınızı. az düşünürsen türkiyede de böle bi durum var. yüzde 50 gibi.
    3 yıldırda urfada yaşıyorum. ve bişeyi kesin ve kesin biçimde anladım. bu kürtler eğitilemez abi. mümkün değil. kanun nizam yok, devlet yok. kafa hep üç kağıta. bu üçkağıt ortak özellik zaten. havasından herhalde ülkenin.
    ama siz eğitilmessiniz birader. tarih sizi eğitilemeyen vahşi topluluk olarak görecek. eğitimlilere sözüm yok. kendini kurtaran bi azınlık var.
    edit: bi üstteki 4bin yıldır varolan gerçek demiş. burda bi adam var. o da diyoki, bütün diller kürtçeden türemiştir.
    siz çok iyi anlaşırsınız amk delileri
  • sözlükteki hewallerin sayısını öğrenmiş oluyoruz
  • türk dil kurumuna göre evin o köşesine tuvalet diyoruz.
  • türkiye gibi bir devletin gölgesinde ancak israil gibi dış devletlerin muazzam yardımlarıyla hayatta kalabilecek bir devlettir.. türkiye ben kapıları suyu kapatıyorum dese taş devrinden öteye gidemeyecek bir yerdir kurdistan.

vallahi acıyorum kurdistan hayalleriyle yaşayanları. türklerin turancılık aşkı bile daha gerçekçi kurdistancılık oynayanlardan.
  • (bkz: namık kemal)
  • keşke bu arkadaşa bir şey yedirip içirmeseydiniz
  • bir yandan 'kürtlerin yaşadığı coğrafyaya türkiye demek ırkçılıktır' derken diğer taraftan bir sürü türkmenin arabın yaşadığı coğrafyaya kürdistan diyenlerin saçmalaması. gerçi bu guruh türk vatandaşı olmayı asimile olmak kabul eder ama fransada fransız almanyada alman ingilterede ingiliz vatandaşı olmak hiç zorlarına gitmez. tıpkı islamcılar gibi.
  • (bkz: bimer) (bkz: cimer)
  • metonya bile daha gerçekçidir
hesabın var mı? giriş yap