şükela:  tümü | bugün
  • çok mübarek bir cemaattir.
  • hiçbir dönemde hiçbir şekilde siyasete bulaşmamıştır. risale-i nur prensiplerine en çok bağlı kalan cemaatlerden biridir.
  • yılmaz özdil'e göre ordudan hep bu cemaate mensup olanlar atılmış eskiden. kurucusu mehmet kurdoğlu imiş. bana sallamasyon geldi. tek dayanak noktam ne kurucusu ne cemaat hakkında sözlükte başlık bile açılmamış olması. mahallede 4 kişi çete kursan sözlüğe konu olursun lan.
  • yılmaz özdil'in yazdığı yazı sayesinde sol kesimin de haberdar olduğu cemaattir efendim. tıpkı yılmaz özdil'in anlattığı gibi işler. risale-i nur dersi yapılan dersaneleri vardır, kimseden para almazlar, gazete, okul mokul, siyaset falan uğraş alanları değildir. kendi hallerindedirler yani. insanların yalnızca imanını kurtarmak hedefindedirler ki risale-i nur'ların asıl gayesi de budur. bediüzzaman said nursi cumhuriyetten sonra her daim siyasetten kaçınmayı öğütlemiştir. bu bakımdan risale-i nur "düsturlarına" en uygun davranan cemaat olması olasıdır.

ordudan atılmaları kısmına gelince, 28 şubat'ta ordudan atılıp da bu cemaate mensup olan birçok insan tanıyorum ama ak parti iktidarı sonrası atılan görmedim şimdiye kadar.
  • nurcuların içinde en saf kalmış, said nursi'nin hizmet düsturlarına uyan bir cemaattir.kesinlikle para toplama, gazete, dergi,siyaset ve benzeri hiç bir meşguliyetleri yoktur.

tek gaye islama hizmettir.
  • ilker başbuğ'un 15 temmuz darbe girişiminden sonra yaptığı açıklamada 2002-2010 yılları arasında fetöcü hainlerin askeriyeden vatanını, milletini seven mehmet kurdoğlu cemaati mensup askerleri attırdığını ve bunada bizi alet etti diyerek yaptığı açıklamadaki cemaattir.

fetöcü hainler vatanını , milletini seven gerçek nurcuları askeriyeden neden attırmış.çünkü bu hainliğe kesinlikle müsade etmeyeceklerinden kendilerine engel gördüklerinden attırmışlar.
  • http://odatv.com/…apilanmasi-daha-1810161200_m.html

mehmet y. yılmaz, “öyle görünüyor ki tsk’da bu işleri yapan dairelerde bir başka ‘cemaat’ etkin. bunlara kurdoğlu cemaati ya da grubu deniliyor, nurcu bir cemaat bu. liderleri mehmet kurdoğlu” diye yazdı.