şükela:  tümü | bugün
  • jolecan için adeta yaşam biçimi, her olayda varlar.
  • kim amına koyayım bunlar ya, çok ayıp ediyorlar resmen. yani kimse bunlar kaç haftadır birilerinin dilinden düşmüyorlar. yok küresel güçler, yok faiz lobisi... lan madem kim olduklarını çok iyi biliyorsunuz, siktirin gidin nota mı vereceksiniz, savaş mı açacaksınız ne bok yiyecekseniz yiyin, millet de rahat etsin.
  • var herhalde böyle bir şey.

misal türkiye'nin üstünde, sağında ve altında doğalgaz, petrol oluk oluk var. türkiye'de de var. ama hiç bir firma gelip türkiye'deki petrolü çıkarmıyor. türkiye de çıkarmıyor. bu küresel güçler denen şeyin izin vermediğini düşünüyorum.

zeytin ağacı türkiye'nin en fazla sahip olduğu ağaç. bir gün bakıyorsun ağaçlar yakılıyor, kesiliyor. bir hurafe çıkıyor. yahudiler zeytin ağacının arkasına gizlenecekmiş falan filan. bu olayı da bence küresel güçler yapıyor.

yeraltında kömür denilen bir meret var. çevreye zararı var diye yasaklanıyor (vardır illaki doğalgaz kadar). bundan da yararlanamıyorsun.

yani bence var. belki de komplo teorisi bilemiyorum.
  • ülkemizin üzerine kirli ellerini uzatmış karanlık oyunlar oynayan şer odaklarının arkasında bulunan üst akıl merkezleridir.
    cb adayı olsaydım sırf şu açıklamayla toplumun %2'sinin alkışını almıştım. net!
  • dünyanın düz olduğu ortaya çıkınca kendilerine küre şeklinde yeni bir gezegen arayan güçlerdir.