şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 2002-2018.

dünya tarihinde böyle bir liderlik görülmedi. bir baş yapıt.

adamlar daha fazla para kazanabildikleri türkiye gibi ülkelere yatırım yaptılar, şimdi de paraları çekiyorlar.

benim tokatlım, erzincanlım, kayserilim, yozgatlım da küresel sermayenin parasıyla büyük güç olduk sandı.

ulan sen ne ürettin de dünya devi oldun?
    sen kimsin? senin ülkenin insan kalitesi ne? eğitim durumun ne?

sen avrupalı'ya max. halı satan, ayakkabı satan bir ülkesin.
    sen dünyaya buzdolabı, televizyon satıyorsun. onu satan da mason yahudi vs. diye yaftaladığın koç holding.

keko böyle dünya lideri mi olunuyor?
    aç kal şimdi de yok yere gururlanmanın ne olduğunu bir güzel yaşa.
    al dersini. sanmıyorum gerçi.
  • tanım: dünya lideri olmanın şartını sermaye ile ilişkilendiren iddia.

doları yükselten güç bunu yaparken, ülke içindeki işbirlikçilerini de harekete geçirip propagandasını yaptırıyor. emin olun istihbaratlar besliyor bu tür yazarları.
  • degisik bir ruh hali olusmus zamandir. okuyana salak gozu ile bakilmis hor gorulmus ve asgari maas ile ise alinmak istenmistir ilkokul mezunlari tarafindan.

babam ile anlasamamin temelide budur. para onu kullanmayacaklarin elinde durmamalidir. yatirim yapabilecek, risk alabilecek insanlarin sayisi kadar bir geleceginiz var. 1 milyonum olsun dayre alam dayre satam (daire) 2 milyonum olsuncularin sonu geldi.

riskleri dusurmek icin iyi egitimli isinin ehli adamlar ile calisarak i$ yapilir. 10 tane insaat iscisine bagirip cagirarak milyoner olunmamaliydi. bu demek degil ki adamlar kazanmasin. kazansin ama insanlarin en temel ihtiyaclari uzerine suluk gibi yapisip insanlarin 10 yilini yemesinler.

eser ortada. eseri goruyorsunuz. hicbir sey demeye gerek yok. icindeyiz...