şükela:  tümü | bugün
 • yeni dünya düzenine hizmet eden kişi, kurum veya devletlere verilen isimdir.

  bu çok komplike bir kavram olup, sorularla açıklamaya çalışacağım.

  1. küreselci yapı kimler tarafından yönetiliyor?

  rotschild ve rockefeller ailelerinin de dahil olduğu 13 yahudi ailesi tarafından kurulmuştur.

  2. bu yapı ne zamandan beri var?

  dünya siyasetine etkisi 1800 'lü yıllara dayanmaktadır. örneğin waterloo savaşında iki tarafın da rotschild ailesi tarafından finanse ettiği bilinir. o günlerden bugüne kadar dünya'daki tüm savaşların küreselciler tarafından organize edildiği düşünülmektedir. (bu yapıları tapınak şovalyeleri vs. ye dayandıranlar var ama ben daha pozitif bilim taraftarıyım. efsanelere sarmak, gerçeklerden uzaklaşmamıza sebebiyet verebilir.)

  3. bu yapı nerede faaliyet gösteriyor?

  hemen hemen her ülkede çeşitli kolları var. dünyayı ağ gibi sarmış durumdalar.

  4. bu kadar gücü nereden bulabiliyorlar?

  dünyadaki paranın çoğunu kontrol etmeleri sayesinde tabii ki. abd merkez bankası'nın kontrolü (resmi olarak) bu ailelerin elindedir.

  5. peki küreselcilerin amacı ne?

  en basit şekliyle : dünyayı ele geçirmek. yani herşeyi, herkesi kontrol etmek. sınırsız paranız olsa ve canınız sıkılsa belki siz de bunu isterdiniz :)

  6. peki hangi alanlarda faaliyet gösteriyorlar?

  hemen hemen her alanda. medya kuruluşları, bankaları, sivil toplum örgütleri, silah sanayii, uyuşturucu ticareti, terör örgütleri, gizli yapılanmalar, ....olmadıkları yer yok gibi... ama en büyük güçleri din. dini en iyi şekilde kullanıyorlar.

  7. peki devletler üzerinde etkileri var mı?

  kesinlikle var. bazılarında çok, bazılarında az. mesela halihazırda almanya, hollanda, belçika, brezilya, g.kore, mısır, libya, ırak vb. gibi ülkelerde çok etkinler. obama küreselciler ile ahenk içinde çalışan bir başkandı. hillary clinton ise direkt küreselcilerin çocuğuydu. trump 'a gelince şirketlerin ve devletçilerin adamıdır.

  8. şirketler ve devletçiler kim?

  küreselcileri içine almadığı veya küreselcilere katılmak istemeyen ve küreselcilerin faaliyetlerinden zarar gören şirketler ve devletler. örnek : diyelim siz almanya 'da bir havayolu şirketi kurdunuz. ama alman devleti küreselcilerin kontrolünde ve lufthansa küreselcilere hizmet eden bir şirket. siz büyümek, lufthansa 'yı geçmek istiyorsunuz. ama en kritik anda devlet size vergi cezaları kesmeye başlıyor. yani size yaşama şansı verilmiyor..

  bu dışarıda kalan şirketler ve devletler, küreselciler gibi tepeden, örgütlü olarak ve ahenk içinde yönetilmiyor. ama ortak paydaları aynı bağnaz güç tarafından mağdur edilmiş olmaları ve bu temelde kendi menfaatleri için ortaklık kurmuş durumdalar.

  9. küreselciler devletleri nasıl kontrol edebiliyor veya ele geçirebiliyor?

  ahtapot 'un avını avlaması gibi. yani birkaç koldan. benim gözlemlediğim bakir bir ülkeyi ele geçirmek için ilk yaptıkları genelde bir medya kuruluşu kurdurmak. bu iş için eğer o ülkede yahudi kökenli bir opsiyonları var ise, onu tercih ediyorlar.

  aslında denklem çok basit. mevcut lider ile anlaşmaya çalışıyorlar. eğer anlaşamazlar ise o ülkedeki medyayı harekete geçiriyorlar, o ülkede kurdukları terör örgütlerini harekete geçiriyorlar, o ülkede para savaşlarına başlıyorlar ve ekonomik kriz başlatıyorlar. halka olumsuzluk pompalıyorlar. diğer küreselci devletlere tepki verdiriyorlar. dışlıyorlar. yine mi teslim olmadı? alternatif aday belirliyorlar. onu popüler yapıyorlar. mevcut lider ile ilgili skandallar patlatıyorlar. bunu medyaları vasıtasıyla büyütüyorlar.

  yani anlayacağınız adamlarda her enstrüman var ve koordineli olarak hepsini gerektiği zaman, gerektiği kadar kullanıyorlar. ilker başbuğ 'un dediği "tsk asimetrik psikolojik bir saldırı altındadır" lafı bunu anlatıyordu aslında. küreselciler, fetösü ile, medyası ile, terör ile tsk 'ya saldırır iken...

  10 . hangi medya kuruluşları bunların?

  işin gerçeği bu konuda bir araştırmam olmadı. ama dikkatli gözler ile bulunması çok kolay. mesela 2012'e kadar erdoğan 'ı öven, 2013 'den sonra yerin dibine sokan her medya organı küreselcidir desek çok da yanlış olmaz.

  birkaç kuruluşu ilham versin diye yazayım ama dünyada binlerce hatta onbinlerce medya kuruluşu var bunların....

  abd - cnn, new york times, washington post, los angeles times,
  almanya - bild, die welt
  ingiltere - bbc, independent, economist
  fransa - l'express,

  11. bu adamların din konusundaki bakışları ne?

  ailelerin tümü yahudi aileler ama din konusuna aşırı pragmatist yaklaştıkları ve insanları ve dünyayı kontrol etmek için çok uzuca çok etkili bir araç olarak gördükleri aşikar.

  islamcı kesimin "dinimizi elimizden almak istiyorlar" iddiasının aksine dindarlığı insanlara pompalamak için milyarlarca dolar harcıyorlar. neden? çünkü dine inanan toplumlarda, tanri ile insan arasına adamlar sokarak, onların bir nevi tanrısı olabilmek mümkün. ve bu da en ucuz, en kolay kitle kontrol yöntemi.

  dini bir örgütlenme olmazsa olmazları. ülkesine göre bir veya birden fazla tarikat/cemaat tarzı yapılanma kuruyorlar. ama genel olarak ;

  avrupa - opus dei tarikatı
  abd - evangelist kiliseleri
  uzak doğu - moon tarikatı
  orta asya ve afrika - gülen cemaati (fetö)

  yapılanmaları bu şekilde. ayrıca ;

  scientology, illüminati, adnan oktar, vs. gibi çok farklı şekillerde ama aynı mantıkla çalışan binlerce dini oluşum kurmuş durumdalar.

  12. tamam işte. rte de dini pompalamaya çalışıyor. imam hatip vs. dolduruyor her yeri. rte de bunların adamı !!!!

  ne yazık ki küreselciler bilinç operasyonunu o kadar profesyonel yürütüyorlar ki, onların etkisinde kalan kimse onların etksinde olduğunu kabullenmiyor, anlamıyor.

  şimdi iyi düşünelim.

  erdoğan din mi pompalıyor? yoksa erdoğan 'ın din pompaladığı bize mi pompalanıyor?

  mesela siz çok çok zengin, modern bir türksünüz. türkiye 'yi moderneştirmek istiyorsunuz. ne kadar paranız olursa olsun....aday olursanız seçilebilir misiniz? ya da bir modern görüşlü bir siyasetçi kiralayıp, mevcut yapısıyla türk halkının önüne çıkarsanız seçilir mi? seçilmez ise, ne yapardınız??

  (bkz: to be continued)
 • ...
 • 'rotschild ve rockfeller ailelerinin de dahil olduğu 13 yahudi ailesi tarafından kurulmuştur'dan sonrasını okumadım.
 • büyük resimcilerin batıdan ithal ettiği aptallıklarından biri. trumpçılar da bol bol kullanıyor bu kavramı. aptal olmayanlar böyle kavramlar kullanmıyorlar. globalizmi destekleyenleri eleştiriyorlar mesela.
 • güzel ekipmiş destekliyorum
 • böyle puşt gibi ibne gibi bir şey

  (bkz: literally)