• hedef saptırmak ve görünmeyen bir düşman yaratmak için kullanılan terim. bu terimi uyduranla "laikçi" terimini uyduran da ihtimalle akraba.
    böyle küreselciler adında bir teşkilat varsa erdoğan bop başkanı olarak o masada yerini alır. bu durumda küreselcilerin tam kontrolünde olan ülkelerin arasında türkiye de olmalı.
  • belli bir iq sınırının üzerinde kimsenin cümle içerisinde kullandığını henüz duyamadığım kelime.

bu kelimeyi ya bıyıkları yeni terlemiş islamcı entelektüel tribindeki şakirtler ya da köy kıraathanesi ulusalcıları kullanıyor gibi geliyor.
  • kullananı açığa vuran kelimelerden biri. bunu kullanan kişiyi ve fikirlerini dikkate almazsanız yaşam kaliteniz gözle görüğür derecede artar.
  • küresel güçlerin kurduğu dünya düzenini savunan hatta bunu gözlerden saklamaya çalışan kişileri ifade eden bir terim.
  • buna inananlar bundan birkaç sene öncesine kadar faiz lobisine inanıyorlardı. baktılar kendi uydurdukları ve kendi kendilerine gerçek olduğuna inandıkları lobi gerçek değil, başka bir saçmalık uydurdular ve şimdi onun gerçek olduğuna inanıyorlar.

bir ara da üst akıl masalını uydurmuşlardı, o çok tutmayınca yenisiyle hızlı değiştirdiler :)

sağ popülizm böyledir, her 3-5 senede bir belli masallar uydurur, sonra o masallara inanan kalmadığını farkedince yeni masallar uydurmaya geçer. asla da eski masallarının yalan çıkmasıyla yüzleşmek istemez.
  • şu kelimeyi birisinden duyduğum anda bak 20 yıllık arkadaşım bile olsa direk uzaklaşırım o kişiden. ne zaman bir video da duysam direk videoyu kapatıp videoyu şikayet ediyorum. kardeşim ne meraklısınız şu küreselcilerden yola çıkarak komplo üzerine komplo kurmaya. birde böyle seyleri özellikle bizim türkler çok seviyor ben anlamıyorum ne boş milletiz amk. gidin makale okuyun, yazın, bilim öğrenin ama yok illa küreselciler de küreselciler.
  • bu terimin nedense yahudileri aşağıladığı düşünüldüğü için nefret söylemine girmesi gündemdeymiş ingiliz basınında.

allah allah, neden yahudiler sürekli üzerlerine alınıyor ki; bankerler diyorsun alınıyorlar, globalistler, küreselciler, topraksız kozmopolitanlar diyorsun, uluslararası çakallar diyorsun yine üzerlerine alınıyorlar, elon musk biriyle tweet'leşirken "e basını kim kontrol ediyor sanıyorsun" diyince bile elon musk'a saldırıyorlar falan.
    https://www.rt.com/…7-musk-media-anti-semitism-row/

hatta o kadar alınganlar ki, adamların özel yahudi düşmanlığı uzmanları var.
    görsel
    bu nasıl bir sıfat lan, türk düşmanı uzmanı, ermeni düşmanı uzmanı diye bir terim duyan var mı hayatında? çok acayip. alıngan yahudilerimiz işte...

ps: nefret söylemi yasak olsun diye ağlayanlar belki ibret alır...böyle böyle beyninizdeki kelimeleri programlayıp kullanmanızı engelliyorlar. bak şimdi de küreselci nefret söylemi olacak belki, yarın da milliyetçiyim demek, sonraki gün ülkemi seviyorum demek ondan sonra böcek yemeyeceğim demek vs. vs.

kaynak: https://www.breitbart.com/…ned-argues-legacy-media/
  • mitoloji ve bilim dışı efsaneleri çok seven sağ görüşün son komplo teorisi söylemi. millet bundan da sıkılınca yenisine geçeceklerdir:

(bkz: dış güçler)
    (bkz: üst akıl)
    (bkz: faiz lobisi)
    (bkz: lobiler ve odaklar)
    (bkz: kumpas tezgah kirli oyun büyük oyun baronlar)

bir sağcıyı asla ciddiye almayın, zaten o da kendini ciddiye almıyordur.
  • ortadoğulular tarafından çok sevilen sözcük.

ne demekse artık...
  • nerede şu aksakallı dede, bize de bir görünse ya.
    üşenmemiş şu cümleleri yazmış adam;
    "bir nokta da şu ki, küresel güçler için çalışanlar küreselcilerin ajanı olarak hareket ettiğini bilmez. onların küreselcilerin oyuncağı olduğunu nasıl fonlandıkları, nasıl paraya ulaştıkları hatta nasıl zenginleştikleri üstünden analiz edebilirsiniz. küresel güçlerin çıkarına çalışanların önleri görünmez kuvvetlerce açılır."

şöyle bir yazdıklarııa bakayım dedim, ilk karşıma çıkandan sonra bıraktım;
    "cumhurbaşkanlığı ve başbakanlığın ayrı olduğunu düşünelim. cumhurbaşkanının atadığı başbakan bütün devleti yiyip bitirmiş, ortada ne ekonomi ne hukuk kalmış ve görevinden alınamıyor ve üstelik cumhurbaşkanının kurduğu partiyi de ele geçirmiş. o durum daha mı iyi olurdu?
    cumhurbaşkanlığı sistemi, devlet mekanizması üstündeki seçilmiş kişiyi bütün bir devletten sorumlu tutarak olası siyasal krizleri önleme işlemine sahip."
    link
    sabaha kadar kendime "daha mı iyi olurdu" diye sorup, düşüneceğim.
hesabın var mı? giriş yap