şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tüylerimi diken diken eden, sanatcilarimizla gurur duymami saglayan bir calismanin etkileyici slogani. cok tesekkürler, cok.
 • vicdanını giymesi gereken asıl kimdir, onu hatırlatan video.

  (bkz: fok you)
 • cok basarili bir metin oncelikle. oyuncular da cok iyi okumuslar. malesef yasadigimiz zamanda bir ekmegin bile nasil yapildigini, icine ne koyuldugunu bilmeyen hazir tuketime alismis o kadar cok insan var ki. giydiginin ne oldugunu, nasil uretildigini bilmelerini beklemeden, onlari asagi gormeden sadece anlatmak gibi basit bir yontem bile bu kadar vurucu olabiliyor. her yerde paylasilmali!
 • başarılı bulduğum slogandır ve videodur. en başta bülent ersoy'a izletsinler bu arkadaşlar ama.
 • farkında olmak önemli;
  nasıl yaşadığımızın,
  beslenme alışkanlıklarımızın,
  ne giyindiğimizin,
  vicdanımızın...
  mükemmel birey diye elbette ki bir şey yok, ama elinden geleni yapmak var, seçeneklerin en haysiyetlisi.
  gönüllerinden gelerek, hiçbir çıkar gözetmeksizin bu projede yer almışlarsa, hepsini gönülden tebrik ederim.
 • tüm kedi sevenler, tum köpek besleyenler, tum hayvansever suserlar lütfen bu başlığa entry girin, girin ki bu başlık gündeme taşınsın, tüm entry'leri şukulayın, şukulayın da her gun bir entry debe listesine girsin. klavye delikanlıları, ekşisözlük timleri lütfen işbaşına dili olmayan biçareler icin hazırlanmış bu video'ya destek verelim. biz kürk giymezsek bir şey kaybetmeyiz ya (insanlığımızı hatıtlarız belki ) onlar kendi ekosistemlerinde belki daha bir rahat yaşar. "kürkünü çıkar vicdanını giy!" bu videoya destek ver!
 • gözlerimi kapatıp kafamı silkeleyip gözümün önüne gelen imgeleri kovmaya çalıştığım anlarda bile gitmeyen, içimi titreten, ancak insanın yapabileceği bu zulmü böyle etkileyici dillendiren duyarlı sanat insanlarının videosu. katkı sağlayanlar çok yaşasınlar, sağ olsunlar. izleyenler izlettirsinler kürk hayvanlarına eziyet son bulsun.
 • tek bir kürk manto için ortalama 60 hayvanın canlı canlı derisinin yüzüldüğünü biliyor muydun?

  sahte kürk adı altında ucuza satılan giysi, aksesuar ve süs eşyalarının sokaklardan toplanan, hatta evlerden çalınan kedi ve köpeklerin kürkü olduğunu ve onların da diğer kürk hayvanları gibi canlıyken derilerinin yüzüldüğünü biliyor muydun?

  belki bilmiyordun, artık biliyorsun! ve bildiklerinden sorumlusun...

  #kürkünüçıkarvicdanınıgiy
 • kürk manto için o masum canlıları o eziyete mahkum etmek ne kadar doğru? canlı canlı derilerinin yüzüldüğünü kafalarına sopa vurularak öldürüldüklerini biliyormuydunuz? bilmiyorsanız buyrun

  kürkünüçıkarvicdanınıgiy

  unutmayın bu dünya bir tek bizim değil. insanlar her türlü ihtiyaçlarını karşılaya bilirler ama hayvanlar biz verirsek karınlarını doyurur biz ısıtırsak üşümezler biz izin verirsek yaşarlar. 3 kuruş için onlara bu eziyeti yapmayın ve azıcık insanlığınız varsa almayın..bu hayvanların yerinde ya siz olsaydınız!??
  #kürkünüçıkarvicdanınıgiy
 • yıl olmuş 2019 hala kürk giyen caniler var. hala ünlü markalar koleksiyonlarında kürklere yer vermeye devam ediyor. hala ünlü isimler kürklerini gözümüze sokmaya devam ediyor. bir hayvana zulmederek, işkenceyle gaspedilmiş kürkü üstünde taşımak nasıl bir zihniyet, o kürk nasıl severek giyilebiliyor aklım hiçbir şekilde almıyor. idrak edemiyorum. tepkilerimiz yetersiz kalıyor, daha gür bi şekilde kürk ticaretine bir son verilmesi için sesimizi çıkarmalıyız.