şükela:  tümü | bugün
 • asıl adı salehi takhasomi olan dota efsanesi. bu haftaki son highlight ı profesyonel maçta rakip takım fountain içerisinde penta-rampage yapmasıdır. an itibariyle team secret üyesi.
 • eski natus vincere üyesi. eski carry. yine carry.
 • iyi bir support ve daha da iyi bir carry oyuncusu olmasının yanında cool bir adamdır, karizmatiktir. yeni takımı ortalığı dağıtmakta, kaybetmenin anlamını bilmemektedir.
 • aktif oyunculardan en iyi carry diye tabir edilebilecek dota 2 oyuncusudur
 • alman dota 2 oyuncusu.

  dota 1 zamanında efsane bir carry idi. 2008-2010 arası tüm dota camiasının en iyi oyuncusu olarak kabul görmüşlüğü vardır. zaten -sanırım- 2008'de de esas çıkışını kingsurf takımı ile yapıp "best carry in world" seçilmişti. kingsurf ile o dönem avrupa'nın en prestijli şampiyonlarını puppey önderliğinde kazandılar ki bu ikilinin dostlukları o zaman başladı.

  sonrasında mousesports, ondan sonra da yanılmıyorsam ggnet'e geçti. ilk the international'da ggnet, the international 2'ye de tekrar döndüğü mousesports ile katıldı. ikinci mouz zamanı support'a kayarak carry pozisyonunu şu an vici gaming ile yardıran black'e bıraktı. the international 2'da aradıklarını bulamasalar da sonrası dönemde mouz ile oldukça başarılı aylar geçirdi. inanılmaz bir çıkışla tüm avrupayı sallayan, oldukça dominant bir performans sergileyen no tidehunter'ın önünde na'vi ile durabilen tek takım kuroky'nin mousesports'u idi. ancak eski dostu puppey'i kırmayarak 2013 başında na'vi transfer oldu. bu değişiklik ile "the international 3'ü kazanırlar mı acaba" denilen mousesports tepetaklak gitti. yerine gelen draft dehası synderen, yetenek olarak support'a geçen kuroky'nin tırnağı olamadı.

  kuroky na'vi ile 2013 başlarında bocalasa da bahar aylarına gelindiğinde no tidehunter ile beraber avrupa'da sadece bu iki takım kalmıştı, geride kalan takımları çerez gibi yiyorlardı. bu dönem no tidehunter isim değiştirerek herkesin bildiği gibi alliance adını aldı. the international 3'ün finalini de bu iki ekip oynarken, oldukça dramatik bir son maç ile kupa alliance'a gitti.

  sonrasında işler na'vi için hiç de fena gitmedi. alliance'ı hemen tüm şampiyonalarda tokatladı desek yanlış olmaz, starladder 8... weplay... turnuvalarda birincilikler peşpeşe gelmeye devam ediyordu. fakat 2014 başında değişen metaya uyum sağlayamadılar, ayrıca speed gaming (sonradan cloud 9 adını aldı), sadboyz(sonradan evil genuises sponsorluğuna geçti) ve team dog (sonradan mousesports sponsorluğuna geçti) gibi rakipler ciddi anlamda büyük oynuyordu. ayrıca köklü rus takımlarından team empire inanılmaz bir rüzgar yakalamıştı. tüm bu süreçte na'vi hakkındaki soru işaretleri arttı. the international 4'de main event'e kalsalar dahi ilk defa na'vi grand final'e çıkamadı ve dünya 7-8.'liği ile yetinmek zorunda kaldılar.

  bundan sonraki dönemde na'vi den ayrılan ilk isim olan kuroky'nin ardından puppey'de takımdan ayrıldı. her ne kadar berbat performansı ile xboct başarısızlıktan dolayı suçlansa da puppey'in eski kafalı ve başarısız draft'ları sebebiyle beklenen senaryolardan biri supportların ayrılışıydı.

  bu ikili sonrasında secret team'i kurdu... kuroky yıllar sonra tekrar carry rolüne döndü... 2014 sonbaharından itibaren de oldukça dominant performans sergiliyorlar.
 • inanılmaz dota 2 oyuncusu.

  canlı izlemek için frankfurt esl-one etkinliğine gidilebilir.

  adam yardırıyor. daha demin rubick ile oyun döndürdü.
 • the international 2017 de 3,9 milyon doları garantilemiş 10,7 milyon dolar içinde newbee ile eşleşen takımın en daşşaklı oyuncusu.
 • son takımı team liquid'i miracle ile birlikte taşıyan oyuncudur.
 • dota 1'den beri pro scene'de boy gösteren, dota'da peygamberlik ilan edilse tapılacak oyuncularından biridir.