şükela:  tümü | bugün
  • radikal cumartesinde bu haftasonu outgames ile ilgili outgames başkanı ile ile yaptığı röportajını okuduğum, yazılarının devamı görmek istediğim kişi.
  • halen ilganin başkanlığı yapmaktadir.
  • birgün yazarıdır.
  • mahçupyan ı "atın şu ermeniyi" mevzuundan dolayı eleştirirken, mahçupyan ın katolikliği üstünden de kendine dayanak sağlama çabasını göstermiş birgün gazetesi yazarı.

ermeni toplumunun dini aidiyetleri açısından gregoryen ve katolik olarak ikiye ayrıldığını söyleyerek yaptığı maddi bilgi hatası göreceli olarak önemsiz olabilirdi, ama insan ermeni mezheplerinin "karakter özelliklerini" bu derece iyi bildiğini düşünüyorsa sayılarını da doğru bilmeli... diye düşünmeden edemiyorum kendi adıma.

bu topraklarda gregoryen ve katolik ermenilerden başka bir de protestan ermeniler yaşar ki, bunlardan biri de yazısında övgüyle bahsettiği hrant dink in eşi rakel dir. anlaşılan katoliklerin kendilerini gregoryenlerden üstün gördükleri, tepeden baktıkları kanaatine bir şekilde ulaşmış ve fakat o sırada elektrikler kesilmiş, konunun geri kalanına vakıf olamamış kendisi.

birgün yayın kurulu toplantısına gündem için önerim: verin şu katolik ermeninin ağzının payını...

http://www.birgun.net/…23&day=27&month=08&year=2008
  • 1951 doğumlu. odtü endüstri mühendisliği'ni bitirdikten sonra felsefe okumak için ingiltere'ye gitmiş, yaklaşık 30 yıl orada yaşamış.
    tüm dünyada eşcinsel hakları savunucularının önde gelen isimlerinden birisi. dünyanın en büyük gey ve lezbiyen örgütü olan ilga'nın genel sekreterliğini 1999'dan itibaren uzunca bir süre yapmış. tam tarihi öğrenemedim ancak google'da çıkan aramalar sonucu bir iki sayfada rastladığım ifadelere göre 7 yıl yürütmüş, ki örgütün şimdiye kadarki en uzun süreli görev yapan genel sekreteriymiş.
  • gerçek bir eşcinsel hakları savunucusu. birgündeki yazılarında elinden geldiğince ataerkilliği eleştiriyor, biraz daha cesur yazabilir mi ki..
  • bilgi üniversitesi insan hakları yüksek lisans programında ırk, cinsiyet ve cinsel ayrımcılık üzerine ders vermektedir.
    cinsel ayrımcılık konusunda verdiği dersinde bilgisine, hayata karşı duruşuna ve nezaketine hayran olduğum, girdiğim en zevkli dersi yaratmış kişidir.
  • bazen diyorum, keşke ben de böyle heyecanla düşüncelerimi savunabilsem, ama ne zaman böyle bir pozisyon almaya kalksam biliyorlar ama yine de yapıyorlar muhabbeti aklıma gelir, bocalarım. neyse bu şahsı da ilk kez biliçli olarak an itibariyle ntv de izliyorum. öyle bir heyecanla anlatıyor ki düşüncelerini, gıptayla bakıyorum, doğru ya da yanlış söylediği önemli değil, ama iki de bir gözlüğü düzeltmek zorunda kalması hafif yerinde kalkıyormuş gibi bir pozisyon alması heyecanını tavan yaptırıyor. belki de normalde böyle değildir, tv'de olduğu için böyle yapıyordur, ne de olsa benim bile zap yaparken duraklamama neden oluyor.