şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bahsi gecen sahis olmadigi halde aynı isim ve soyadini paylasmasi talihsizligiyle basina gelmedik kalmayan dayım.
 • avukatına aşağıdaki faksı çeken şahıs, tamamı linkte okunabilir.
  http://www.acikistihbarat.com/…erler.asp?haber=6477
  (sayfalarının görüntülerini de yayınlayacağımız bu açıklama 16 sayfadan ibaret olup, bir ön yazı ile, tekirdağ'da 1. nolu f tipi cezaevi'nde bulunan kürşad yılmaz tarafından avukatına iletilmiştir. faks geçilmesi sırasında sayfa kenarlarında kalması nedeni ile kaybolan harflerden dolayı anlam eksiklikleri olan yerler (-) işareti ile belirtilmiştir. cumhurbaşkanlığı denetleme kurulu'ndan, genelkurmay başkanlığı'na kadar bir çok noktaya iletilen, el yazısı ile yazılan ve imzalanan bu açıklamadaki vurgular tarafımıza aittir.cümle düşüklükleri, imla hataları aynen korunmuştur. )
  *********************************************************************
  (sayfa 1)
  basin açiklamasi

  ben yakup kürşad yılmaz

  geçmişimde, daha sonra yüce türk yargısının verdiği kesinleşmiş kararlarla cezalarını çektiğim suçlarım oldu. tahliye olduktan sonra yasanın suç saydığı hiç bir eyleme katılmadım, planlamadım ya da bu anlamda bir talimat vermedim. tahliye olduktan sonra , yasanın suç saydığı hiç bir oluşuma destek vermedim, girmedim bulunmadım.

  ancak aşağıda anlatacağım üzere tahliye olduktan sonra çok ciddi oluşumlar gördüm, çok daha ciddi eylemlere tanık oldum. bütün bunları saygıdeğer kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. kanu hakkında, siyasi kurumlar ve beşiktaş adliyesinde bulunan (-)çığ mantalitesindeki bu siyasetin yargıyı yönetmesi
  çaba(-) bulunanların haricindeki her kurum ve her kişiye bilgi ve ifade vermeye hazır olduğumu arz etmek isterim.
  hakkımda ki mahkumiyet kararlarının infazı ile tahliye olduğum 24 mayıs 2002 tarihinden bu güne gelişim ile alakalı olan yaşananları, hiç bir kısmını gizlemeden, hiç bir isim saklamadan anlatıyorum. bu aynı zamanda bir cemaatin aziz devletimi nasıl çepe çevre sarıldığının da hikayesidir.
 • 80'li yillarin sonunda milliyet gazetesinde calisan ve radikal parti (bkz: radikal demokratik yesil parti) hakkinda cesitli haberler yapan gazetecinin de adidir.
 • cezaevinden islerini cep telefonlari ile yürüten, 1994, 1997 ve 1998'de üc kez cezaevinden firar etmis ülkücü baba. ünlü babalardan dündar kilic'in kizi (bkz: ugur cakici) gibi oda kizindan dolayi zor günler gecirmistir. (bkz: kizini dövmeyen dizini döver) evli olan kizi ülkü gümgüm eski nisanlisi polis memuru dursun iri tarafindan kacirildiktan sonra gebze'de dursun iri'nin kardesleri yasar ve bayram iri ölü olarak bulunmustur. kizi kacirildigi evden kactiktan sonra polise siginmis ve bir süre sonra dursun iri yakalanmistir.
 • cezaevinden devlet bahceliye övgü dolu sözlerle mektup göndermiş eski ülkücü kabadayı