• eskiden milliyet, sonra yeni safak gazetesinde yazan medyakronik editoru, akli basinda insan.
 • daha ortada açık radyo yok iken izmir'de açık radyo provaları yapan radyoaktif'in, 93-94 yılları arasında, cuma hariç hafta içi her gün 10:30 - 12 arası yayınladığı "radyoaktif retorik" programının yapımcısı. programın jeneriği miles davis'in siesta'sından alıntı idi.

  kitapları da var. batı'da devlet ve çocuk kitabı virgül'e konu olmuştur.
 • benim pederin eski arkadaşı olduğunu öğrendiğim zat. zamanında kendi çaplarında kurdukları müzik grubuna üyeliğini babası süleyman bumin bir türlü hazmedemiştir. bir gün bir prova esnasında süleyman bey çıkagelir ve bağıra bağıra tavrını ortaya koyar:

  - ben çalgıcı babası olmak istemiyorum kürşaaaaaat! o aleti sokturma bi yerine kürşaaaaaat!

  süleyman bey (ölmüş ise allah rahmet eyleye) sıkı ülkücüdür, oysa kürşat bumin'in politik eğilimi komünizme yakın solcu (ne demekse) olarak bilinir. yakın zamanlarda yeni şafak'ta yazıyordu, hala yazıp yazmadığı bilinmemektedir.

  edit: "o alet" diye bahsedilen çalgı bir melodikadır.
 • daha önceleri stvde ali bayramoglu ve etyen mahcupyan ile yaptıkları haber tartışma programına tekrar bu kez tv8de acik gorus adıyla başlayan ülkemizin değerli düşün insanı.
 • hala yeni safak gazetesinde kose yazari. ayni gazetede kronikmedya kosesini alper gormus'le yurutuyor. cok zeki, cok aklibasinda ama ogrenciyle iletisim kurmayan, kurmak istemeyen ve ogrencisini dinlemeyen hoca. odevleri ve sinavlari okumadigi da rivayetler arasinda.
 • tülin buminin eşi.
 • komik bir insan olmasının, dısında hoca olarak gecer notu ancak verebilecegim bir kişidir. kemalizm ve ataturk saplantısı, bu ülkenin bu konudaki saplanmışlığının tam zıttında ama sahsi gorusumce aynı muhafazakar tutum ve saglıksızlıktadır. kendisi davranışını biraz gözden geçirip, işe yarar hale getirip, ögrenciden ögrenebileceklerini merak etmeye başlarsa, her sey daha guzel olur. monolog sona erer. konusulanlar yerine oturur. kemalizm de dogru durust ve derin bir tartısma konusu haline gelir.
 • artık ogrencilerinin de fikirlerini merak etmeye baslamıs, rayları yerine oturtmus, keyifli bir hoca olmus bir kişidir. pek memnunuz kendisinden.
 • bilgi universitesinden once 10 yıl (1985-1995) ege universitesinde ogretim uyeligi yapmis, 1947 dogumlu, 1972 ankara universitesi mezunu akademisyen, yazar, yapımcı...

  eserleri,
  hukuksuzlugun gunlugu- vadi yayinlari (2004)
  okulumuz, resmi ideolojimiz, politikaya ovgu- patika yayinlari (1998)
  medyakronik- iletisim yayinlari (1998)
  demokrasi arayisinda kent- ayrıntı yayinlari (1990)
  batı'da devlet ve cocuk- alan yayinlari (1983)
  sivil toplum ve devlet- yazko yayinlari (1981)
 • gazeteciligin en iyilerinden. benim icin sagduyu ve rasyonalizmin cisimlesmis halidir. yillardir ayarlarin sel olup aktigi "haber nasil yapilir? nasil yapilmaz?" icerikli yazilarini derledigi iki de kitabi vardir: (bkz: medyakronik) (bkz: otoriter demagoji). sanirim aydin dogan in en nefret ettigi insanlardan da biridir zira ayar gucunu siklikla dogan grubu gazetelerinin gudiklikleri uzerinde dener. cizgisi ikinci cumhuriyetcilere yakindir.
hesabın var mı? giriş yap