• bu şahsiyetin kitabını alan da bu kardeşimizin sattığı şeyi alan da gerçekten çok temiz duyguların insanıdır. bu kişiyle alış veriş yapan insanı tanımak istedim, tamamen saf duygularla yaşayan, hiç kirlenmemiş bir insan olmalıdır.
  • katıldığı bir oturumda satışçıların %95'inin kendi satış skorlarını ölçmediğini belirten ağaoğlu inşaat pazarlama ve satış müdürü.

haber linki
  • yöneticilere hikayeler diye kitap yazan kişi. ama hikayeler arasında doğru olmayanları mevcut. ben de olumsuz bir etki yarattı. hikayenin doğruluğunu sorgulamasını ve doğru ise yayınlamasını beklerdim.
  • risk sermayesi ile ilgili lisans bitirme tezi yazarken adını çokça duymuştum. hangi tezi açsam yarısını kurşat tuncel'in kitabından döşemişlerdi. neyse ismin fonetiğindenmidir nedir yaşlı başlı bıyıklı filan bir adam olarak tahayyül etmiştim kendisini o zamanlar. çok sonra facebookta gördüm meğer gençten bir abiymiş. aslında pek genç de değil ama aşırı genç gösteriyor.
  • bu adam 140 karakterde satış diye bir kitap yazmış. okumadım. ama twitter'da kendi attığı ve şirketi adına atılan tweetlere bakıldığında hashtag denen şeye ve nasıl kullanıldığına çok yabancı olduğunu görebilirsiniz. muhtemelen ingilizce kaynaklardan türkçeye çeviri yaptırıp, derlenmiş işler olabilir. diğer kitaplarında da kitapyurdu, babil ve d&r yorumlarında benzer şeyler okudum. alıntılarını ve kaynaklarını kitap içinde belirtmediği için başka kitaplardan aldığı sağlam ve başarılı kısımları kendisininmiş gibi düşünmenize neden oluyormuş. kitaplarının sonunda ise kısa bir kaynakçası oluyormuş.
  • satış gurusu gibi bişeymiş sanırsam. satış küpü diye de kitap yazmış.

vay be
hesabın var mı? giriş yap