• goksel'in soyledigi guzel bi sarki.
  • erkendi, daha çok erkendi onu aldınız, daha çok sey paylasacaktık, daha çok anımız olacaktı, hayatımızın en güzel yazını yarım bıraktırdınız dedirten, her dinleyi$te gözya$larına hakim olunamayan $arkı...
  • bir onno tunç bestesi.
  • bir sabah saçlarını okşayıp da rüzgar
    izlerini sürüp de gidecek beyaz beyaz
    ve güneş aynaya baktığımda çizgilerden
    yeni bir yüz gösterecek üzülerek biraz

yok olmaz erken daha
    biraz geç kalın ne olur
    hiç hazır değilim henüz
    ne olur baharlarımı bırakın bir süre daha
    tanıdık değil bana güz

yok olmaz dur
    dur gidemezsin
    gözlerimin rengi dur
    bulutlara dönemezsin

yok alamazsın
    beni deli zaman
    ömrüme o kurşuni renkleri süremezsin

o gün başka renkte ağaracak biliyorum
    ve zorla değil ya o rengi hiç sevmiyorum
    ne olur sanki biraz daha zaman verseniz
    yıllar öfkenizi hiç mi hiç anlamıyorum.

şeklinde sözlere sahip şarkı
  • sezen aksu'nun yazdigi ve kanimca en guzel de kendisinin soyledigi sarki. kaybedilen birinin* arkasindan dinlendiginde insan birkac gun kendine gelemeyebilir.
  • gökselin sesinin nerelere gidebileceğinin göstergesi olan şarkı. olağan üstü güzeldir...
  • gökselin ilk albümünden, bilinmeyen yüzü gibidir...
  • (bkz: http://www.sezen-aksu.com/) adresinden demosunu dinleyebileceğimiz sezen aksu'nun ilk defa sezen aksu söylüyor müzikalinde seslendirmiş olduğu şukela eser.
  • yok alamazsın
    beni deli zaman
    ömrüme o kurşuni renkleri süremezsin...

söz : sezen aksu
    müzik: onno tunc
    ilk yorumlayan : (göksel, yollar)

cocukluga bir renk verin deseler hic düsünmeden mavi derim. eminim herkes en cok sevdigi olmasa da kendisini en cok etkilemis rengi söyleyecektir. yillar sonra ne olup bittiyse aslinda o zaman olmus diye düsünürken gözümün önünde gelen hayallerin arka fonu hep mavi...

ilk genclik denen zaman zaman bas belasi, ama buram buram tazelik kokan o döneme yesili yakistiririm hep. hem en sevdigim, hem de kafami karistiran bir renktir cünkü...tipki ilk gencligim gibi...

bir an geciyor sonra, bunun yillarla,yasla ne kadar ilgisi var bilmiyorum...ama sadece bir an gibi geciyor. kollarimizdan, diz kapaklarimizdan bosaliyor tüm gücümüz, düsecek gibi oluyoruz o an. insanin yaslandigini fark ettigi anla örtüsüyor. kimimiz icin babamizin ölümü, kimimiz icin ilk ayriligimiz, kimimizin gurbete gitmesi ya da ilk kez ailemizden ayrilmamiz...ömrümüze söyle ya da böyle sürülecek kursuni renkler...

bakalim bu rengi sevecek miyiz?
hesabın var mı? giriş yap