şükela:  tümü | bugün
 • male jazz vokalde büyük bir boşluğu tamamlayan, close your eyes, the messenger gibi albümleriyle adını dünyaya tanıtan, güçlü phrasingleri ve özgün scatiyle ünlü, chicagolu muhteşem bir yorumcu.
 • ses ve yorum nasıl olmalıdır sorusunun karşılığı. birileri scat yapacaksa bu kurt olmalı. nature boy u dinlerken her seferinde yeni dinliyormuşum gibi heyecanlandığım, söylediği her standart parçaya başka bir anlam katan müzik adamı.
  bulursanız kaçırmayın:
  close your eyes
  this time it's love
  the messenger
  live in chicago
  flirting with twilight
  man in the air
 • 3-4 ekim 2006 tarihlerinde aya irini'de tum muhtesemligiyle sarki soylerken buldugumuz ve iyiki de kacirmadigimiz, bana bu dunyadan degilmis de buralara yanlislikla dusmus hissi veren caz vokal adami. adam ki ne adam. vokal ki ne vokal... sanirim bunlari anlatmak icin baska bir baslik acacagim.
  kurt elling, kisaca ozetlemek gerekirse cenk ve erdem beylerin erdem bey'ini animsatir bir cehreye sahip, yuzu ergenlik doneminde fazla oynasilan sivilcelerden yadigar seksi cukurlarla dolu, sahnede frank sinatra'dan hallice, cok şık bir durusa ve aya irini gibi bir mekanda sus pus bir kitleye sarki soylerken bile elini cebine atmasini ya da sololar sirasinda sahnenin kenarina gecip yelpazeyle serinlemesini saglayacak sogukkanlilik ve sakinlige sahip bir insan cesidi. dort oktavlik bariton sesinin baslangic ve bitis noktasi belirsiz range'iyle, modulasyondan modulasyona kosan sinirsiz muzikal ozgurluguyle, sadece melodilerle degil kelimelerle de oynayisiyla, ustelik bunu neredeyse bir sair ustaligiyla yapisiyla, ve tabii, ayrica, nedense, hepsinden ote, essiz benzersiz my foolish heart yorumuyla bambaska bir adammis bu meger...
  zaten albumlerini dinliyorduk, mest oluyorduk ama bir performans bu kadar mi heyecan verir insana.
  bu konseri ruyamda gorsem ancak bu kadar etkilenirdim...
  (bkz: 4 ekim 2006 kurt elling aya irini konseri)
 • kadife sesli caz vokalisti. 3 nisan'da yeni albumu nightmoves cikiyor.
  http://www.kurtelling.com/
 • 28 ekim 2007'de tesadüfen nardis'te karşılaştığımız ve ağzımı açık bıraktıracak derecede sağlam bir şarkı söyleme stiline sahip olan,üstelik performans sırasında sigara içtik diye bizi azarlamayı da ihmal etmeyen,günümüz popüler jazz yorumcularındandır.bir de geriye doğru taralı o klasik saç tipiyle çok seksi olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.
 • 11 kasım 2008'de iş sanat kültür merkezi'nde konser verecek olan sanatçı.
 • çok iyi şarkı söylemenin yanısıra, iyi bir şarkı sözü yazarı olması, onu özgün kılan en önemli özelliklerindendir.
 • bu adamın in the winelight adında bir şarkısı vardır ki, vokalin ne demek olduğunu çok iyi anlatır. ölmeden önce mutlaka dinleyin efendim.
 • al jarreau ile birlikte yaptığı take five düetidinlenesi insan. hayır, al jarreau'nun take five'ı bir takım dubidi dubudu hebele hübele hududu sesleri eşliğinde söylemesine alışkındık, lakin bu başka bir şey.

  http://www.youtube.com/watch?v=wl2w4upgubo
 • 2009'da çıkardığı dedicated to you albümüyle, 2010 grammy ödüllerinde "en iyi erkek caz vokal albümü" ödülünü kazanmıştır.