şükela:  tümü | bugün
 • john verdon'un yeni kitabı.
 • john verdon'un 5. kitabı. yazarın diğer 4 kitabını okuyan biri olarak, kitaplarının okuyucuyu çok şaşırtmadığını fakat olay örgüsünün akıcı olduğunu söyleyebilirim.

  kitap tanıtım metni:

  --- spoiler ---

  gördüğünüz bir kabus, cinayet silahı olarak kullanılabilir mi? ülkenin farklı yerlerinde yaşayan dört kişinin tek ortak noktası; aynı rüyayı gördüklerini ve bu rüyada kurt başlı bir hançerle öldürüldüklerini söylemiş olmalarıdır. dördü de bu ifadelerinden hemen sonra, bilekleri kesilmiş halde bulunur ve yanı başlarında hepsini ölüme götüren kurt başlı bir hançer duruyordur. onları intihara götüren bu kabuslar mıydı? bir anda tüm dikkatler, ürkütücü atmosfere sahip kurt gölü diye bilinen yerde, hipnoz terapileri yapan psikolog richard hammond'a yönelir. her bir kurban ölmeden kısa bir süre önce hammond ile kurt gölü'nde hipnoz terapisi görmüştür. kurt gölü'nün şeytani esrarengizliğinde en az onu tuzağa düşüren kar fırtınası kadar acımasız olan düşmanları, ne pahasına olursa olsun gurney'i gerçeklerden uzak tutmaya kararlıdırlar. duygusal açıdan kırılma noktasına gelen gurney, şimdiye kadarki en korkunç düşmanı ile kendini ölümcül bir oyunun içinde bulur.

  --- spoiler ---
 • her zamanki gibi sonlarına doğru soluksuz okuyup bitirdiğim kitap. merakımı yendiğime mi sevineyim yoksa kitabın bitip yeni bir david gurney hikayesi beklediğime mi üzüleyim bilemedim.
 • 2016 kitap fuarından aldığım kitaplara başladığım john verdon kitabı.

  --- spoiler ---

  malesef diğer kitaplarına çok benziyor. bu kez karısını da işin içine katmış. nerde aklından bir sayı tut nerde bu. evet hızlı okunuyor ve polisiye dozu da gayet yrinde. finali tahmin edilemez değilse de okurken keyifliydi.
  --- spoiler ---
 • başıma bir iş gelmeyecekse beklediğimi bulamadım. çeviri ile de alakalı olabilir fakat çok klasik bölümler var. spoilersız yazıyorum.

  "xx eyaletınde senın kadar muhtesem bır ** olmadıgını hepımız bılıyoruz. hepımız zekana hayranız."

  marvel mi bu. hangi super kahramanı ne yapmaya ikna etmeye calısıyoruz.

  bır de hanımı dısında griye yakın karakter yok. ya sımsıyah ya bembeyaz karakterler. sadece bız hangisi oldugunu bılmıyoruz okurken.