• john verdon'un yeni kitabı.
  • john verdon'un 5. kitabı. yazarın diğer 4 kitabını okuyan biri olarak, kitaplarının okuyucuyu çok şaşırtmadığını fakat olay örgüsünün akıcı olduğunu söyleyebilirim.

kitap tanıtım metni:

--- spoiler ---

gördüğünüz bir kabus, cinayet silahı olarak kullanılabilir mi? ülkenin farklı yerlerinde yaşayan dört kişinin tek ortak noktası; aynı rüyayı gördüklerini ve bu rüyada kurt başlı bir hançerle öldürüldüklerini söylemiş olmalarıdır. dördü de bu ifadelerinden hemen sonra, bilekleri kesilmiş halde bulunur ve yanı başlarında hepsini ölüme götüren kurt başlı bir hançer duruyordur. onları intihara götüren bu kabuslar mıydı? bir anda tüm dikkatler, ürkütücü atmosfere sahip kurt gölü diye bilinen yerde, hipnoz terapileri yapan psikolog richard hammond'a yönelir. her bir kurban ölmeden kısa bir süre önce hammond ile kurt gölü'nde hipnoz terapisi görmüştür. kurt gölü'nün şeytani esrarengizliğinde en az onu tuzağa düşüren kar fırtınası kadar acımasız olan düşmanları, ne pahasına olursa olsun gurney'i gerçeklerden uzak tutmaya kararlıdırlar. duygusal açıdan kırılma noktasına gelen gurney, şimdiye kadarki en korkunç düşmanı ile kendini ölümcül bir oyunun içinde bulur.

--- spoiler ---
  • 2016 kitap fuarından aldığım kitaplara başladığım john verdon kitabı.

--- spoiler ---

malesef diğer kitaplarına çok benziyor. bu kez karısını da işin içine katmış. nerde aklından bir sayı tut nerde bu. evet hızlı okunuyor ve polisiye dozu da gayet yrinde. finali tahmin edilemez değilse de okurken keyifliydi.
    --- spoiler ---
  • 24 saatin içerisinde bitirdiğim bir john verdon kitabı.

şunu söyleyebilirim ki bir önceki kitabı olan peter pan ölmeli'ye göre daha akıcı ve keyif veren bir romandı.
  • müthiş ilerleyip sönük bitmiş kitap. kurgu ve ortam olarak bugüne kadar verdon'un yazdığı en iyi gurney kitabı olabilir. bizi bambaşka diyarlara götürmüş. ama sonuç kısmı bana vasat geldi. okurken nasıl bitecek diye binlerce senaryo kurdum. inşallah yeni bir kitap daha yazar. yaz kardeş yaz okuyalım.
  • john verdon'ın diğer dört kitabına göre bekleneni tam veremeyen, ama yine de akıcılığıyla bir şekilde kendini okutmayı başarmış 5. kitabı

beklenenden fazlası 1. kitap (bkz: aklindan bir sayi tut)
    alıştırma süreçleri 2. kitap (bkz: shut your eyes tight)
    biraz şaşırdım işin açıkçası 3. kitap (bkz: let the devil sleep)
    çok iyiyi yeaaa 4. kitap (bkz: peter pan olmeli)
  • biraz karmaşık bir kitap yalnız kitabın sonları gayet iyi. 10 üzerinden 8 alır.
  • birine cok fazla sayida acik kapi gosterirsen onda gercek bir secim yaptigi hissi uyandirirsin. boylece tum kapilarin aslinda ayni odaya acildigini fark etmeyebilir. ya da aynı bok çukuruna. (bkz: yaz bunu güzel laf bu)
    henüz ilk çeyreğinde çok fazla farklı ama birbirine benzer isim geçmesinden dolayı okuyucuyu bunaltabilen ve kimdi ulan bu adam diye strese sokan bir kitap. serinin en karmaşık romanı gibi gelmiştir şahsen
    bana. olayların psikanaliz alanda
    kurgulanmış olması da, serinin öteki kitaplarından bir farkı. şu bir gerçek ki bu adam yazdikça güzelleşiyor. bu da bitince gene uzunca bir süre bekleyeceğiz anlaşılan...
  • kitabı övmeyeceğim çünkü yukarıdaki entryler yeterli fakat john verdonun kitapları çok fazla kendini tekrar etmeye başladı. yazar bu duruma acilen bir çözüm bulmalı

hatta zaten arka kapaktaki ilk cümleden finali de doğru tatmin ettiğim için daha az keyif aldım yinede güzeldi
hesabın var mı? giriş yap