şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: kurtler)
 • (bkz: #24665145)
 • on yıllardır zor , zulüm , baskı , imha, işkence, asimlasyon, katliam, yoksulluk, kültür travması ile karşı karşıya halk.

  dünyanın hangi ülkesinde bu durumlar ile karşı karşıyalar ?

  tabii ki nijerya. yanlış anlaşılmasın.
 • ironi falan yaptığım yok istediklerini alacaklar en nihayetinde ama kanlı ama kansız. fakat biz hep burdayız.
 • pkk'lıdır.

  edit: ispiyonlanmış ahah bu entry'den rahatsız olan bir kürt var ise bana dava açabilir. ama ben inanıyorum ki kürt kardeşlerim! pkk'lı olmaktan rahatsız değiller keza olsalardı 30 yıldır elbet bu orospu çocuklarının örgütüne karşı bir ayaklanma yapabilirlerdi değil mi?

  hangi kürt çıkıp imralıdaki köpek benim temsilcim değil diyebildi?

  yıllar sonra gelen edit: hala ben pkk'lı değilim diye msj atan ya da dava açan bir kürt olmadı.
 • tamamı, hatta önemli bir kısmı pkk'lı değildir. yeri geldiğinde pkk'ya kurşun sıkabilme cesaretine de sahiptir. yalnız büyük bir çoğunluğu ise kan emici zararlılar gibi yaşamaktadırlar. vergi vermezler, elektrik, su, benzin ve evlerinin neredeyse tamamı kaçaktır. bu halk kendi içinde dahi anlaşamaz. bulundukların kentin belediyesi anız yakmayın diye kürtçe anonslar yapar, ilanlar verir ancak yakmaya devam ederler. kendi aralarında kan davası güderler ve bunu yaparlar. büyük bir çoğunluğu menfaat düşkünüdür, sadece çıkarları uğruna yaşarlar. sürekli mağduru oynarlar ve adam kazıklamaya çalışırlar. aralarında delikanlıları yok mu? elbette var. öyle ki güvenip evinde kalabileceğiniz, arabasıyla sizi 300 km taşıyabilecek ve size, sizi teröristten koruyabilecek kadar değer veren delikanlısı da vardır.
  yalnız pkk'lı olabilmek çok farklı bir kafaya sahip olabilmektir. pkk'lı olabilmek askere mal taşıyan kürtler hakkında "o mal taşıyanları vurun ki, bir daha askeriyeye iş yapmaya korkar hale gelsinler ve bize katılsınlar" diyebilecek kafaya sahip olabilmektir. pkk'lı olabilmek iş yaptığı ordunun konvoyuna pusu kurdurmak için çaba göstermek demektir. pkk'lı olabilmek küçücük çocukların arkasına saklanıp geçen konvoya molotof atabilmektir.

  edit: bu yazdıklarımın doğruluğunu test etmek isteyenleri kürtlerin ekonomik gelirlerinin en iyi olduğu yer olan şırnak silopi'ye beklerim.
 • barıştan rahatsız olan vampirlerin yeni hedefi. aç mı kalacaksınız kan durunca.
 • bu tarihten sonra pkk'lı olsun olmasın farklı gözle bakılacak insanlardır.

  bdp'ye ne kadar teşekkür etseniz az...
 • irkciligin kitabini yazabilecek kapasitedekilerin hakkinda tanim yaptigi halk. hmm evet evet konus dinliyorum.