şükela:  tümü | bugün
  • dersim kökenli mehmet sıddık torun memleket hasretinden kaliforniya dağları’nda bir ülke yarattı! çocukluğundan beri doğduğu topraklara uzak olan torun, ülkesine duyduğu özlem nedeniyle amerika’nın napa vadisi’nde sıfırdan inşa ettiği devasa çiftliğin taşlarını da bingöl, mardin ve diyarbakır’dan getirtti.

[https://www.gazeteduvar.com.tr/…ndi-ulkesini-kurdu/
  • bir türkiyeli olarak gurur duydum.

memleket hasreti nelere kadirmiş demek. azmetmek her başarının anahtarı. mutlulukları yüzlerinden görülüyor. orada huzur ve barış içinde yaşarlar umarım. darısı da bizim başımıza.
  • keşke harcadığı parayla dersimde okul yaptırsaymış, daha bir memleket sever olurmuş.
  • elektriği kaçak mı çekiyor acaba?
  • bunların ülke kurma sevdası beni benden alıyor. sanki kolay işmiş gibi geberiyorlar. ekmek elden, su gölden, elektrik direkten... rahat batıyor yahu. hasbelkader kursalar falan açlıktan geberecekler, haberleri yok. kendi kendilerini düdüklerler artık.
  • vergi vererek de adam olunabilecegini gosteren koca yurekli kürdün basarisidir.
  • ooo kaçak elektrik esprisi de gelmiş.
    zoruna gidenin borusuna girsin.
    edit: bu entryden dolayı özelden küfür yazanlar; ben de sizi seviyorum!
    seviyeli mesaj atanlara cevap verdim zaten.
  • 3-5 seneye kalmaz ülkede hak iddia eder ve bağımsızlık ister.
  • yazının içerisinde "çoğu kürdistan, türkiye, yunanistan ve ispanya’dan napa vadisi’ne özel olarak getirilen zeytin ağaçlarının sayısı bini geçiyor" şeklinde bir pasaj geçtiğini farkeden bir tek ben miyim?
  • 6 lira ile köyünden istanbul'a gelip biriktirdiği 200.000$ ile kaliforniyadan arazi alan mağdur kürdün hikayesi.