şükela:  tümü | bugün soru sor
  • güce güç katan değiş.

(bkz: formandater)
  • ancak bu kadar güzel söylenebilirdi
  • (bkz: winter is coming)
    kurt, kış, ayaz denince akıl starklara gidiyor...
  • arkada kurt görseli üzerine italik şekilde yazılıp sosyal medyada paylaşılırsa bir anlam ifade etmeyecek deyiştir. yaşam felsefesi haline getirin, günlük tutun. kindarlık için değil hangi yollardan geçtiğinizi, nerede tokezlediginizi gormek için hatirlayin. siz tokezlediginizde kimin yardim etmediğini görün, bilin.

affedin ama unutmayın.

edit: bu entryi al, orhun yazıtlarının kenarına iliştir, hic siritmaz. niye boyle iddiali entry girdim bilmiyorum.
  • tdk'nın internet sitesine göre olmayan atasözüdür. orijinalinin başrolünde başka bir hayvan da olabilir, bilemedim onu.

ama sonuca gelecek olursak; adamsa unutmaz zaten, yediği kazığı unutan, yaşadıklarından ders almayan bizden değildir.
  • yar olamayanları akla getiren atasözü
  • enteresandır ama bu günlerde hep aklıma gelen söz bu. yaşamınızdaki en sıkıntılı dönemde en çok yanınızda durması gereken insanın götünü dönüp sikik bahanelerle uzaklaştığını ama binlerce kilometre uzaktaki iki arkadaşınızın sizi ısrarla her gün arayıp sorduğunu gördüğünüzde akla gelen sözdür aynı zamanda . kış bitip bahar geldiğinde herkes ve herşey yerli yerine oturacaktır elbet. bu entari de dursun şöyle bi kenarda. hatırlatır bize ilerde bu garip günleri ve ne mal olduğu ortaya çıkan zavallıları.

edit: hemen alt entaride bi sikim bulamayan gibi bir niki olan gerzek bu sözün de ne anlama geldiğini bulamamış (bkz: nick entry uyumu).... ha şaşırdık mı: tabii ki hayır...vasıfsızlık ve vasatlık artık normdur bu ortamlarda... bu kalitesiz, kalifiyesiz ve kafasız dalyaraklarla bakalım bu mecra ne güne kadar gidecek...
  • aslan veya kaplan daha buyuk ve guclu olabilir ama kurt sirkte gosteri yapmaz.
  • hayatımda duyduğum en gerzek söz. unutmaz da ne yapar; bi daha ki kış ayaza gidip kafa mı atar? ayazı tutup duvardan duvara mı vurur? hiç bir sikim yapamaz. kuyruğunu kıstırıp gene kışın geçmesini bekler amk.