şükela:  tümü | bugün
  • evet, böyle bir gerçek var.

tam bir faşist, kürt milliyetçisi olan hdp'yi destekleyenler kendilerini solcu zannediyor. kürtler solculuğun mimari falan zannediliyor.

yıllardır anlatmaya çalışıyorum bunu bazı arkadaşlara ama nafile. kafalar erimiş, gitmiş.

ben bir apolitik olarak bu gerçeği görüyorum ve sinir oluyorum. kendini kurnaz zannedenler hep sinir etmiştir beni. gerçi karşı taraf da geri zekalı, cidden koyun güder gibi güdüyor hdp kendini solcu zannedenleri.
  • (bkz: kesk)
  • basimiza ne geldiyse akraba evliliklerinden geldi be kardesim.
    ulan su gen havuzunu az genis tutun yahu. sizin yuzunuzden kendini solcu zanneden kurt irkcisi veletlerinizle ugrasiyoruz.
  • (bkz: chplilerin kendini solcu zannetmesi)

ulan o rakı masasına oturunca da biz solcu olduk değil mi?

sol açlıktır, tok karına eğlemdir, direnmedir, mücadeledir. tatlı su balıklarıyız, götümüz de pembe.
  • bunun sebebi, sovyetler birliği dağıldıktan sonra türk solunun kişilik bunalımı yaşamasıdır. kimi zaten kendini liberal sol olarak tanımladı ve işçi çiftçi haklarını, sendikal hakları ve bilimsel eğitimi falan savunmayı bıraktı, siyasal islamın reformist hareketlerini desteklediler ve siyasal kürt hareketini de desteklediler bu gruba kendini liberal değil kominist olarak tanımlayan ekip de katıldı. tüm dünyada sol, işçi haklarını korumaya devam etmekte. bizde ise kapitalist ve emperyalist abd’nin elverişli bir enstrümanı olan din ve milliyet, mezhep ve etnik ayrım yapılarak sol, varlığını sürdürmekte.
  • kemalistler de kendine solcu diyor ama kemalizm'in 2. ilkesi milliyetçiliktir. o yüzden kürtler yanlış anlamış olabilir olayı.
  • gerizekali gerzek,hdp’nin hangi soylemi milliyetcilik uzerine diye sorarlar adama ama adam olana
  • arkaik aydınlıkçı maocu bozkurtluktan atatürk'ün askerliğine evrilmiş perinçek larvalarının hdp nin 67 vekil çıkardığı ortamlarda kendilerinin elli senedir bu halktan on tane bile oy alamamış olmasına duydukları öfkeyi köpürten mukayese.

tamam lan anladık en asker sizsiniz amk.