şükela:  tümü | bugün soru sor
 • özetle pkk'lıdır. ne olursa olsun isterse sivrisinek olsun.
 • arkadaşlar kürtleri ayırmayın lütfen, kürtlere de hdp'ye oy verdiği için kızın, bu kadar hoşgörülü olmayın sizden beklemiyoruz!
 • kürtlerin mecliste temsil edilmesini istiyor olabilir.
 • türkiye sartlarinda 'orospu çocugu' olarak degerlendirilir bu insan. neden? çünkü bir partiye oy vereceksen belirli kaliplarda olacaksin. misal:
  -akp: mazlum muhafazakar.
  -chp: atatürkçü, sosyal demokrat.
  -hdp: sosyalist, kürt (çogunlukla kürt).
  -mhp: milliyetçi, atatürkçü ve azicik da muhafazakar.
  -sp: milli görüsçü, muhafazakar.
  -tkp: komunist.
  -ldp: liberal.
  -bbp: asiri milliyetçi ve muhafazakar.
  .
  .
  .

  simdi peki ben bunlardan hiçbirisi degilsem kime oy vereyim?
  ya da söyle sorayim bu soruyu:
  ben bu bahsedilen sifatlardan hiçbirisi degilsem, çoguna muhalefet, bazisina nötr isem, bu ülkede yasama hakkim var mi yok mu?

  onun için (bkz: kürt olmadigi halde hdp'ye oy veren insan) in her seyden önce sunu düsünmesi lazim, neden ben toplum normlarina göre oy vermiyorum? aksi taktirde her türlü küfür yiyecek insandir.
 • cunku artik insanlarin diline , dinine , rengine gore ezilmesinden bikmis insandir .
 • buralari da fasist basmış anlaşılan, milletin kime niye oy verdiği tartışılıyor var mı ötesi.. sana ne lan yarraam istediğime veririm. türküm, türk olmak güzel şey, ama güzel kardeşim insanlar once ezen ve ezilen diye ayrılır. diger etnik, inançsal vs. ayrımlar bundan sonra gelir, vel hasili kelam sokakta dilenenin de turku kurdu, alevisi sunnisi vardır, boğazda yalıda viski içenin de. diger bütün partiler benim gözümde yoksullugun yanına bir sekilde bir ara sıcak koyarak halki sömüren yavşaklardır. o türklügün bayraktarı partimiz * once bir sunu sorsun, bu sehit cenazeleri kimlerin evini yakıyor, türklerin mi yoksulların mı? bedelli askerlik yapan, çürük raporu alan ülkü ocakalrı başkanları tanıyorum bizzat ki hala utanamdan şehit cenazisinde salya akitip yeni fakir cocuklarının saf duygularini kabartmakla meşguller. (bkz: bedelli askerlik yapan ülkücü)
 • hdp sadece kürtlerin değil türkiye'nin waspları olan beyaz, erkek, sünni ve türk olmayan herkesin sesi olmayı başardığını görmüş olan insan olabilir keza 7 haziran seçiminde hdp'nin 550 adayından 150 kadarı kürtken diğer adaylar ermenisiyle türküyle alevisiyle süryanisiyle arabıyla çerkesiyle lazıyla ve gürcüsüyle tüm türkiye halklarından oluşuyordu hadi bunu geçtim adayların çoğunluğu kadındı onu da geçtim küçük sosyalist partilere hayatlarında göremeyecekleri fırsatları sağladı. ama tüm bunların yanında türk olmadığı halde mhp'ye oy veren insan kadar anlaşılmaz olamayacağı aşikar
 • akan kanda parmakları vardır.
 • ölümü görüp, sıtmaya razı olmuş kişidir.