şükela:  tümü | bugün
  • evet ,ilk defa bu seçimde en büyük belirleyici olacak.bakalım ozellıkle buyuk sehırlerdeki,makarnacı kürtler kime oy verecek?

edit:bir makarnacı kürtler lafıyla gelen hakaretlere bak.buyuksehrlerde had safhada sosyal yardım alıp akpli olan kürtleri kastettim.ne hakareti.bunun türk tarafıda laz tarafıda var.ne yani akpnin ciddi bir oy potansiyeli yok mu bu kitleden?hemen faşistiz amk.git gercek kürtlerin encok bu tip katiline oy verenlere sövdüğünü gorursun.
  • akp ye oy veren kürt yığın üç aşağı beş yukarı yine akp ye verecektir. belirleyici olacak olan eğer 2.tura kalınırsa hdp ye oy veren yüzde 10 luk blogun nasıl bir tutum takinacagi. bir defa akşener 2. tura kalırsa katiyen ona oy vermezler. büyük kısmı katılmaz bile seçime. şayet chp nin adayı 2. tura kalırsa ciddi bir bölümü yine seçime katilmasada katılanlar arasında akp'ye oy verecek oran chp ye oy verecek oranla yarışır. her durumda rte in seçimi kazanması mutlak sonuç olacaktır. bazı solucanlar kürt lerin türkiye siyasetiyle çok alakadar olduklarını sanadursunlar. adamların ajandası bambaşka. hatta öyle ki türk siyatinde olup bitenlere kiciyla gülüyorlardir bu ortaçağ kalıntıları.
  • seçimden seçime hatırlanan kürtlerden size oy çıkmaz boşuna heveslenmeyin. ilk turda selahattin demirtaş'a oy verecek olan kürtler, ikinci turda oy kullanmaya tenezzül bile etmez. çünkü kürtler çok iyi bilir ki erdoğan gider x kişisi gelir ama kürtler açısından değişen hiçbir şey olmaz.
  • kürt oylarından medet uman varsa ceketini giyip çıksın. bu amk salaklarının yine muhafazakarlık damarı tutar yine gider akpye basar. 364 gün ağlarlar ama o seçim günü gider alnı secde de diye malum şahsa basarlar. hdp bile koparamadı bu gerizekalıları.
  • ikinci tura kalırsa oy vermeyerek başkanlarını içeri atan adama oy vermiş olacaklardır. ha bir de seni başkan yaptırmayacağız meselesi vardı o söz de yalan olacak.
  • genelde uzun hava ve ağıtlarda nida şeklinde belirir: "oy, oy, oy..." şeklinde.
  • mhp destekli erdoğan ile muharrem ince arasında kalırlarsa tercihlerini kendilerinin düşünüp bulacağı oydur.
  • kürtlerden chp'ye ve akşener'e oy çıkmaz. bu bu kadar basit.
  • ben kendi tahminimi söylüyorum, hangi taraftan daha fazla propaganda yerlerse oraya verecekler. bu ülke geneli için de geçerli. tabi medya iktidar tekeline girdiği için de aslında cevap belli. hayırlı işler.