şükela:  tümü | bugün
 • biliyorsunuz bu akşam saatlerinde erbil’de insanlar sokağa döküldü ve bağımsızlıklarının ilanı yerine geçen referandum sonucunu kutladılar. peki bu bizi şaşırttı mı? hayır!
  bu zaten beklenen bir sonuçtu. bu sonucun diğer bileşenleri de yıllardır biliniyordu ve bağıra bağıra geldi. orada kurulan bir devletin kimlerin güdümünde olacağı, esasında hangi devletlere taşeronluk yapacağı hep söylenen bir şeydi.
  bakın, milletvekili eren erdem bundan beş yıl önce söylemiş aha burda adamın ne hainliği kalmış ne bir şey?
  neden doğruyu söyleyeni susturmaya çalışıyorlar? bugün olanlar geçmişten beridir çoğu vatansever insanımızın, yazarımızın, çizerimizin, siyasetçimizin dikkatleri çektiği ve öngördüğü olaylar değil mi?
  o halde bundan sonra olması tasarlanan şeyleri de hepimiz biliyoruz. bu şeylerin dillendirilmesini engellemekte kimlerin çıkarları varsa yargı ve tarih önünde hesap verecekler.
  nerede israil bayrağı diyenler için : o da aha burda
 • (bkz: #71011973)

  şerh olsun.
 • ulusların kendi kaderini tayin hakkı derken bahsedilen bu değildi bildiğim kadarıyla. israil ve amerika'ya bağımlı bir devlet nasıl bağımsız olabilir ki? ırak işgalden sonra ne kadar bağımsızsa kürdistan da o kadar bağımsız olacak. aynı tas aynı hamam değişen hiç bir şey yok.
 • yıllardır konuşulan, muhaliflerce dile getirilen bir konu oldu ikby'nin bağımsızlığı. iktidar megri megri diye türküler söylerken bunun doğru olmadığını, eğer bu bağımsızlık gerçekleşirse bunun israil destekli olacağını, ismi israil olmayan bir israil devleti daha kurulacağını anlatmaya çalışanlar kürt düşmanı, mazlum düşmanı olmakla suçlandı.

  şimdi ekranlarda, alandaki israil bayraklarını görenler acaba yeni kurulacak ülkenin kürtlere tam bağımsızlık sağlayacağına gönülden inanıyorlar mıdır?