şükela:  tümü | bugün
  • sorsan 20 milyon kürt yaşıyor bu ülkede. ancak çok ufak bir kısmı dışında tamamı liberal kafada kendi çıkarını düşünen pragmatist kişiler.

ilki malum 6 haziran'da olmuştu. çoğu solcu, demirtaş'ı umut olarak görmüş ve hdp'ye verdikleri emanet oylarla meclise taşımıştı. ancak hdp'nin öncelikle geçici hükümette yer alması, sonradan cumhuriyetçi seçmenin midesini bulandıracak şekilde pkk'ya yakın durması bir yana doğu ve güneydoğu'daki kürtler tekrar akp'ye oy vermişti.

referandumda da aynısı oldu. bak 2010'u saymıyorum. o zaman keyifleri yerinde olduğundan, anayasa değişikliği de kendilerine güya dokunmadığından, sözde boykot diyerek iktidara destek vermişlerdi.

peki bu seçim ne oldu? şimdi kalkıp orada devlet katliam yaptı diye başlama bana. 20 milyon kürt var diyorsun. nerede bunlar?öldü mü hepsi? 20 yi geçtim 10 milyon kürt oyu nerde?

ya uğruna yakıp yıktığınız ideolojinizi kendi tabanınız bile beğenmiyor ya sayınız o kadar değil, ya da size sunulan conformist uyuşuk politikalardan memnunsunuz.

kürt etnisitesini konu alan her türlü ideolji ciddiyetini kaybetmiştir artık.
  • kürtleri, paket içindeki bisküviler gibi bütünüyle aynı özelliklerden oluşmuş, birbirinin kopyası insanlar zanneden yazarın iddiası.
  • solcu dedikleri de "milliyetçilik ilkeli" chp.
  • bu mantıkla eğer kürt seçmeni solculara kazık attıysa mhp seçmeni akp'lilerin anasını sikmiştir.
  • işine gelince türkler diye genelleme yapan, çomar, troll, iç anadolu vs diye genelleme yapan tipler kürtler hakkında aynı siyaset/nüfus/coğrafya genellemesi yapılınca deliye dönüyor? azıcık tutarlı olunda aktrollerden farkınız olsun.

sol bir zamanlar bir akli duruştu bu ülkede.
    mazide bir zamanlar.
  • solcu dedikleri de "milliyetçilik ilkeli" chp'ye değil akp'ye oy vermişlerdir...

yukarıdaki tespitin devamıdır....

hayır attım...
  • şu moda oldu " onları bir püskevit gibi bütün gören..."

oğlum bak şive yaptırdınız bana: 2017 yılında aşiret sizde, 5000 kişi gidip aynı oyu verme sizde sonra bütün görme bizi? nasıl göreyim?

60 bin kişilik tunceli ve 100 bin kişilik hakkari örneği de geldiyse tamamdır, üst paragrafta yazdığını alt tarafta yalanlamak da garip...
  • hdp'li olmamama rağmen katılmadığım önerme. evet daha önce de belirtildi yaklaşık 500 bin civarında bir önceki seçimde hdp'ye oy veren kuvvetle muhtemel kürt - doğu coğrafyası seçmeni, referandumda evet'e oy verdi. bu akışkan tabanda olan seçmen profili, sol ideolojiye tamamen ters anti-seküler toprak ağalarını/aşiretlerini ve onların köylülerini oluşturuyor. bu ülkede türk-kürt gericileri el eledirler bunu unutmamak lazım.
    bütün buna rağmen kürt vatandaşlar sağ duyulu davranıp çoğunlukla hayırı basmıştır. artık bu konunun temcit pilavı gibi tekrar tekrar tartışılmasına gerçekten lüzum yok.
  • ayrıca chp beğenilmemiş ama sapına kadar sosyalist olan shp yani erdal inönü beyin partisini de sattınız.
    leyla zana kürtçe yemin etti meclis kürsüsünde!

pkk'ya da terörist diyemedi sözde vekiller o zaman da.
    tabii toros aldı götürdü:)

gayet de olan durum. 1 kasım'da 600 bin kişi hdp'ye oy verdiği halde evet'e basmış.
    700 bin kişi de oy atmamış.
    oy farkı da 1.3 milyon! yaaa...
  • ciddiye alınamayacak önerme.

elinde silahla oy vermeye giden, oradaki halkı tehdit eden ak-çomarları görmene rağmen sonuç üstünden yorum yapmak saçmalıktır.

seçim sonuçlarının şaibeli olduğundan bahsetmeyen hiç bir yazıyı/entryi ciddiye almıyorum şahsen.