şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kürtlere ayrıcalık verdikçe artacaktır. e tamam sen kürtlere tv açtın, kürtçe eğitim veren dershaneler açtın, bende makedonya göçmeniyim arkadaşım banada ayrıcalık verilsin o zaman niye makedonca eğitim veren dersaneler, makedonca konuşan tv ler açılmıyor.
    bu şekilde düşünürsek türkiye osmanlı gibi milliyetçilik akımıyla bölünecektir yavaş yavaş.
    halbuki anayasamızda ne güzelde yazıyor. türkiye cumhuriyetinde yaşayan herkes türktür. türk, kürt, makedon, laz diye bölücülük yaratıp ayrıcalıklar verirseniz bu ülke çok güzel bölünür arkadaşım ben makedonum ama bir kere bile makedon olduğumu söylememiştim. bu ülkenin vatandaşı olan herkes türktür. ve dilimiz türkçedir, bilmiyosan öğreniceksin başka yolu yok, yoksa dediğim gibi etnik kimliğe göre hareket edersek bir osmanlı faciası daha yaşarız kürt arkadaşlarım bunu ayırt etsinler ilk önce.
  • soyca kürt olan beni dahi şaşkınlığa sürükleyen hal. ya arkadaş bir ülkede illegal olan her ne varsa yapmak zorunda mısınız, hadi mezarlığı yaptın o heykel nedir yahu , tamam adama bir sempatin olabilir ama bir de karşındakinin yerine koy kendini , ne lüzumu var ortamı alevlendirmenin niye provoke ediyorsun anlamış değilim , yani şimdi şöyle düşün devlet sicili boktan generallerin isimlerini siliyor kışladan andımızı kaldırıyor sırf sen gıcık olma diye sen gidip olması gereken en son işi hatta gereksiz bir işi en olmadık zamanda yapıyorsun.
  • bu nevruzda'da hatırladığımız iğrenç olay.