şükela:  tümü | bugün
  • en başta türklerin siyasi geleneklerinde federasyonluk ve özerklik var. tarihte hunlardan tutun da osmanlılara kadar merkez yönetime sadakat koşuluyla azınlıklara her zaman ordu kurabilecekleri kadar özerklik tanınmış ve birçok hak verilmiştir.

    üstüne üstlük türk devletleri kendi halkından çok azınlıklara önem vermiştir. günümüzdeki tarihi eserlerin konumlarını incelerseniz veya yahudi ve ermenilerin hangi işlerle uğraştıklarını düşünürseniz, bunu görürsünüz. yüzlerce yıl adana'ya bir çivi çakılmamış ve tüm geliri hicaz'a aktarılmış. anadolu'daki birçok eser selçuklulardan kalmadır. balkanlar bayındır hale getirilirken anadolu insanı hala taş devri'ni yaşıyordu.*

    bugün kürt terörizmi olmasaydı kürtler siyasi çabaları sayesinde özerk bir konumda olabilirdi, türklerin en büyük müttekifi olurlardı. ancak bilindiği üzere açık açık amerikanın köpekliğini yapan bir konumdalar. bunu da dünya tarihinde görülmemiş bir şekilde yapıyorlar. sosyalizm de her ambleme kırmızı yıldız koymakla olmuyor.
  • dedi bölücü & ırkçı terörist.