şükela:  tümü | bugün soru sor
 • war on drugs grubunun bir elemaniymis evvelden, fakat 2009'da cikardigi 2 album ardindan 2010 basinda cikan childish prodigy ile aklimda yer etmis, ogle dogaclama psych-rock takilan, uzaklara bakip takili kalan ama bu arada gitarindan adam gibi verim alan tatli stoner kisisi. soyadi da gercek. uzun saclari arasindan gorunmuyor yuzu gecen yilin press fotolarinda fakat tertemiz, hokka burunlu bir cin surati da yok degilmis hani. 10 album cikarir onumuzdeki 10 yilda gibi bir hali var. sevdim.
 • 2008 ve oncesi yillardaki kayitlari god is saying this to you isimli sinirli sayida basilmis albumde toplanmistir.
 • bant dergisi sevdiğine göre %70 ihtimalle şişirilmiştir* dedim kendi kendime; ama merak edip square shells ep'si ile childish prodigy'yi dinledim etraflıca. yanılmamışım. ileride müzikal yolculuğu nereye doğru seyreder, bu entry'imi bana yedirtir mi bilmiyorum ama an itibariyle bi' sike derman olmayacak bi' gencodur şahsım için.
 • kendisinin smoke ring for my halo isimli albumu pitchfork'ta en iyi yeni album olarak gosterilmis ve 8.4 almis, dolayisiyla indiriverdim. ilk dinleyiste de guzel geldi kulaga, ses guzel, altyapi guzel, ustelik daha ilk albumu. biraz folk, biraz bruce springsteen bir tarzi var - bu iki tarzi sevenler kendisini de sever gibime geliyor.
 • 29 mayis'ta istanbul'da olacaga benzermis*
 • müzik konusunda yapışkan bir arkadaşımın 3 hafta boyunca, sürekli: "kurt vile diye bir eleman var, sana çok benziyor tip olarak; ama senin gibi yeteneksiz değil çok iyi müzik yapıyor" diyerek hem ezdiği hem de önerdiği ve benim bir süre sonra pes edip indirip dinlemeye başladığım kişi! bırakamıyorum, her gün müziği ile birlikteyiz, mp3 çalarımda sadece o var diyebilirim.

  çok aceleci davranmış olabilir miyim? bi fikrim yok! ama şunu gönül rahatlığı ile söyleyeceğim:"2010'un en iyi 10 albümünden biri oldu / olacak / olur smoke ring for my halo.

  herif cidden hem iyi bir gitarist hem iyi bir sese sahip hem de güzel şarkı yazabiliyor.

  bruce springsteen esintisi / tarzı belki de kurt vile'ın smoke ring for my halo albümünün prodüktörünün john agnello'nun olması yüzünden olabilir.

  ayrıca; kerata çok ballı!! kim gordon gibi bir efsane, kendilerinin hayranıymış; bu kadar mükemmel ve gurur verici, insanın bi yerini tavan yaptıracak bişey olabilir mi?

  (bkz: society is my friend)
  (bkz: in my time)
  (bkz: jesus fever)

  not: sadece saçlarımız benziyor.
 • turne sonundaki konserlere gitmeden önce neden durup bir daha düşünmeliyiz sorusuna cevap olarak 29 mayıs kurt vile istanbul konserini düzenlemiş kişilik.
 • sonic youth basçısı kim gordona dinlerken suçluluk hissi veriyormuş..ben demiyorum bant diyor...
 • süper bir parça ve video kombinasyonu ile yeniden görünen sanatçı.

  http://www.youtube.com/watch?v=jr-ehtexbku
 • istanbul konserini kaçırdığım için pişman olduğum, acilen tekrar gelmesi gereken adam.