şükela:  tümü | bugün
  • "tüm sorunların sebebi intikamdır. intikam, intikamı; intikamın intikamı, intikamın intikamının intikamını doğurur."

bu da benden: haliyle, bu döngüyü affederek kırabiliriz ancak. af, enayilik değildir.
  • "kendinizi 5 metre boyunda ve hiç durmadan yüzlerce kilometre koşacak gibi hissetmek isterseniz nefret, kokaini havada karada geçer. hitler; mağlup, müflis, açlıktan kıvranan bir ulusu sadece nefretle diriltmişti."
  • "cazibe, insanların tanımadıkları nir kimseden onun niyetine aldırmadan derhal hoşlanıp ona güven duymalarını sağlamaya yönelik bir dümendir."
  • "bir şişe diyet gazozla üç biskübi ne kadar kahvaltıysa bir karı-koca ve birlaç çocuk da o kadar ailedir. yirmi, otuz, kırk kişi... aile, budur."
  • derken babam konuşmuştu . ne demişti biliyor musunuz? "kaplumbağaları merak ediyorum " ... "kafalarını içeri çektiklerinde " demişti babam ," omurgaları katlanıyor mu yoksa büzülüyor mu?"
  • "hayatınızın,ortada hiçbir mantıklı sebep yokken başka birininkine karıştığını görürseniz"diye yazar bokonon "o kişi karrasınızın mensubu olabilir"

"tanrı'nın işlerini anladığını düşünen herkes ahmaktır" der bokonon.
  • “bir kıyımın ertesinde her şeyin sakin olması gereklidir; öyledir de gerçekten, kuşların dışında. peki, o zaman kuşlar ne der? bir kıyım hakkında ne denebilirse, 'cik-cik-cik' gibisinden bir şey mi?"
  • bana göre insanlık için çok önemli ve değerli bir delinin bahşettiği incilerdir. (mesafemi koruyorum gördüğünüz gibi, size de tavsiye ederim. lovecraft, kafka, vonnegut, philip k. dick. en kaliteli kabuslar, bu adamların kafasından çıkmıştır. çok sevin, ama mümkün olduğunca uzaktan sevin bence.)

"we are what we pretend to be, so we must be careful about what we pretend to be."

"another flaw in the human character is that everybody wants to build and nobody wants to do maintenance."