1. yıl 2007, kafatası ölçerek ırk tahmini yapma devri sona erdi, kafatası zor bir dogum esnasında formu degisebilen esnekliktedir, daha belirgin unsurlar aramak lazım.

kürt dediğinde etli, kalın, bilek gibi yarak olur, hafiften kara olur.
    şekil a'da kürt yarağının evrimsel gelisimi temsili resimlerle ifade edilmistir.

sekil a:
    -
    --
    ---
    -------

cümle içinde kullanmak gerekirse...
    ''anne, bil bakalım ben bugün ne yedim?''

kürt yarağı bu cümlede gizli nesne?! olarak kullanılmıştır, ara ki bulasın.

edit ı : ne yarrak mış arkadaş, kimseye beğendiremedik. gelen kötüledi giden kötüledi. bir başkadır benim yarram.

edit ıı : bu kadar kotulenmeyi hak eden bir yarrak degildir. isteyene bedava denetirim. cidden!

edit ııı : sahibinden zararina satilik -kurt yaragi- basligi ve bir takım entryler.

edit ıv : sozlukteki herkes bir kere kotuledi mi bu entry'i? arkadan vermeyen var mı? kotu oy yani.
  2. turk-kurt iliskisinin hassas oldugu zamanlarda "x yaragi buyuktur, kocamandir" mantiginin da ozunde bir genellemeden, tespitten cok irkcilik kokan bir soylem oldugunun farkında olmamak gibi bir seydir.
  3. aslinda turk yaragidir. sikerken kart kurt diye ses cikardigindan o ismi almistir.
  4. verileri sunan arkadaş acaba ne yaptı da rengini, şeklini, evrimsel gelişimini bu kadar ayrıntılı biliyor kürt yarağının diye kendi kendime sormama sebep olan erkek üreme uzvudur.

ya kendi yarağına bakarak tek bir örnek üzerinden bir genelleme yapılmış olmalı, ya da belli sayıda kürt yarağıyla haşır neşir olunmuş olmalı ki böylesine net genellemeler yapılabilsin.

not: belki de sünnetçidir.

selamlar olsun(olmasın) yarakta bile bölücülük yapmayı başarabilen zihniyete.
    halbuki... (bkz: durun siz kardeşsiniz)
  5. kim aslandır kim ittir karışıklıklara sebep olan yaraktır.

şimdi çıkıp birisi "x'in yarağı şöyledir böyledir" deyip bir başlık mı açmış da aslan parçası ite haddini bildirmiş?

yoksa aslan gözlemlerine mi dayanarak söz konu yarak hakkında ayrıntılı tanımlar getirmiş?

ya da aslan olduğunu sanan söz konusu yarak hakkında kimse bir şey demezken çenesini durup dururken yorduğu için aslında it midir? ben bilemem. bilen üstün zekalı arkadaşlarım mutlaka çıkacaktır.

yalnız kim herhangi bir yarağın yenmiş olduğundan bahsetti onu çözmedim. derviş/fikir/zikir kelimeleriyle anlamlı bir cümle kurma kısmını siz sevgili sözlükçülere bırakıyorum. alegorik/ironik/sarkastik falan gibi sözcüklerin anlamını bilmediğimden havalı cümleler de kuramıyorum. kusuruma bakmayın.

düdüt : tahmin ettiğiniz gibi eskiden buralar hep entari idi ve entarilerin biri "yarak yemiş olmakla" ilgili bir takım ayıp cart curtlar içeriyordu. alegorik/ironik/sarkastik gibi anlamını bilmediğim kelimeleri falan da kullanıyordu.

ya ayarı alınca sildi entarisini o şimdi adını hatırlayamadığım sözlükçü, ya da uçuruldu. ya da ne oldu? evet evet.

kürt yarağı hakkında bilgi verin