şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şu an saint etienne'de oynayan fransız savunma oyuncusu.
 • izlediğim kadarıyla servet çetin'in zenci olanı. fizik ve atletik olarak daha iyisi ama pozisyon bilgisi zayıf ve ayaklarına hakim değil. yobo gibi bir gerçek kurt'un yanında pozisyon bilgisini geliştirir ama topu oyuna sokmadaki gayretli ama yeteneksiz tutumu çok gol yedirir ve takımı gerer. bunun yanına hem tecrübeli hem de ayaklarına hakim lider bir stoper defansı çanakkele geçilmez yapar.

  (bkz: john terry)
 • 27 haziran 2013 ispanya fransa u20 maçı'nda fransa'nın stoperlerinden biri.

  herkesin heyecanla ve teyakkuz halinde koştuğu ve hareketlendiği fransa takımında rahatlığıyla diğer on arkadaşından sıyrılan bir duruşu olan oyuncu. dahası sahada bu kadar rahat ve kendine güvenen bir oyuncu ispanya dahil dikkatimi çekmedi maçta. öyle ki, ne zaman ayağına top gelse bazı arkadaşları uzun koşular yapıp kendisinden uzun paslar bekliyorlardı. bu da bu konuda iyi olduğunu gösteriyor, nitekim öyle de. bir de maçın sonuna doğru sergilediği tavırlar rahat olduğu kadar hırslı olduğunu da gösterdi.

  ileride ne olur bilemiyorum, ama en klişe tabiriyle kumaşı iyi olan genç futbolcu.
 • newcastle tarafından istendiği konuşuluyor kendisinin.
 • raphael varane ile beş yıl sonra fransanın tandem hattını oluşturacak genç stoper.
 • fm 13'ün efsanevi stoperi. bu akşam psg maçında ilk kez izledim. zlatan'a adım attırmadı. büyük topçu olacak çok büyük.
 • takımının sochaux ile yaptığı maçta, sochaux oyuncusunun *ayağını kırarak 10 maç ceza almış savunma oyuncusu.

  --- spoiler ---

  pozisyon

  --- spoiler ---
 • saint etienne'de oynayan genç ve yetenekli stoper. manchester city'nin peşinde olduğu söyleniyor.

  (bkz: buralar yakında çok değerlenecek)
 • football manager 2012 ve serinin devamında wonderkid olarak karşımıza çıkan fransız defans oyuncusu.

  bugün chelsea'ye transfer olduğunu öğrenince üzüldüm çünkü chelsea'de hali hazır david luiz, branislav ivanovic, john terry ve gary cahill gibi a milli takımlarında ilk 11 oynayan baba gibi defans oyuncuları var. gerek arsene wenger'in fransız sevdası gerekse potansiyeline ulaşma konusunda arsenal'in kendisini kanıtlamış bir kulüp olduğundan dolayı arsenal'i kendisine uygun görüyordum.
 • son fm serilerinde devamlı olarak oyunun en sağlam wonderkid stoperlerindendi, fm diyorsa doğrudur diyip ben de meraktan ligde ve u-20'de bazı maçlarını takip ettim. bu çocukta gerçekten iş var, fizik olarak güçlü, hava toplarında etkili, müdahaleleri gayet yerinde. 14.6 milyon euro gibi bir rakama yapılacak iyi transferlerden, chelsea umarım bu adama yeterince şans verir. zaten chelsea'nin defans hattı da birkaç sene sonra yaş ortalaması nedeniyle takviyeye ihtiyaç duyacaktı. bu yüzden önümüzdeki seneler için bu adamı hazırlarlar diye düşünüyorum. şahsen ben de arsenal'e gitmesini daha çok isterdim, wenger bu çocuğu çok güzel işlerdi.