şükela:  tümü | bugün
  • football manager sevdalıları eminim ki bugün gol atınca evlâtları gol atmış gibi sevinmiştir. herkes kendisinin keşfettiğini düşünüyor.

bu adamın binlerce babası, binlerce teknik direktörü var. parti kursa ülke yönetir.
  • 1994 doğumlu, 1,90 m boyunda fransız milli stoper.
    gerçi sadece 2 kez a milli olmuş.

geçen yıl stoke city formasıyla 37 maça çıkmış. sakatlık yaşamaz ve uyum süresi kısa olursa iş yapar ligimizde. sağ bek oynamışlığı da var bildiğim kadarıyla pozisyonu olmasa da. her türlü fenerbahçe as kadrosunda premier lig deneyimli skrtel ile beraber tandemde iş yapar.

ayrıca, benim de football manager'da favori oyuncularımdan birisiydi.
  • son fm serilerinde devamlı olarak oyunun en sağlam wonderkid stoperlerindendi, fm diyorsa doğrudur diyip ben de meraktan ligde ve u-20'de bazı maçlarını takip ettim. bu çocukta gerçekten iş var, fizik olarak güçlü, hava toplarında etkili, müdahaleleri gayet yerinde. 14.6 milyon euro gibi bir rakama yapılacak iyi transferlerden, chelsea umarım bu adama yeterince şans verir. zaten chelsea'nin defans hattı da birkaç sene sonra yaş ortalaması nedeniyle takviyeye ihtiyaç duyacaktı. bu yüzden önümüzdeki seneler için bu adamı hazırlarlar diye düşünüyorum. şahsen ben de arsenal'e gitmesini daha çok isterdim, wenger bu çocuğu çok güzel işlerdi.
  • takımının sochaux ile yaptığı maçta, sochaux oyuncusunun *ayağını kırarak 10 maç ceza almış savunma oyuncusu.

--- spoiler ---

pozisyon

--- spoiler ---
  • geçen yıl stoke citynin kiralama ücreti olarak 8 milyon € ödediği chelseanin 15 milyon € ya bonservisi aldığı oyuncu .
  • renktaşlarım yapmayın etmeyin. gerçekten bu finansal durumdayken böyle bir oyuncuyu alabilceğimizi düşünmek çok mantıksız. her zaman avrupada ve ingilterede talibi olabilcek bir oyuncu. eğer satılcağına veya kiralanacağına bu klüpler ikna olduğu an bizim elimizden alırlar. o yüzden max mayer, wilshere, dost, kurt, paco alcacer gibi isimler bizim için imkansız. ismi henüz çok duyulmamış gelecek vaadeden gençler veya güney amerikadan genç oyuncu transferleri daha olası. büyük hayaller kurup sonra üzülmeyelim.
  • geleceğin stoper'inden sakatlıktan ötürü bir türlü bekleneni veremeyen stopere dönüşse de bizim lig için üst düzey.
  • bir kaynak vereydiniz sevgili kardeşlerim.

ismi kurt olan insanları severim.
  • ayı zouma daha uygun olurmuş fotoyu gördüm korktum arkadaş
  • tapusu chelsea'de olan 1994 (23) lyon doğumlu stoper.

bu sezon (2018/19) kiralık olarak everton forması giyecek.

avrupanın en ateşli taraftar gruplarından* birine sahip saint-etienne altyapısı ürünüdür.

2013/14 sezonunda 14.6m €'ya chelsea'ye geçti. zamanında geleceğin en istikbal vaad eden stoperlerinden biri olarak görülüyordu. takımdaki ilk yıllarında güçlü takımında rotasyonda oynamayı da, fransa milli takımı forması giymeyi de başarmıştı.

lakin sonra çapraz bağlarını koparıp, neredeyse tüm 2015/16 sezonunu kaçırmasıyla yükselişi duvara tosladı.

geçen sezonu stoke city'de (kira - yıllık 7.6m €) geçirip, takımının küme düşmesine engel olamadı.

bu sene (2018/19) yine chelsea kadrosunda yer alamamasına rağmen, kariyerini tekrardan rayına oturtmaya başlayıp 7.büyük everton'a kiralandı.

bu sezon everton defans göbeğinde tecrübeli michael keane* ve yeni transfer yerry mina gibi önemli isimlerle çarpışacak.

kendisi sevdiğim tarzda bir stoper. bu sene ki performansı, premier 6 büyükler mi, yoksa everton, west ham united, leicester city* tarzı avrupa kovalayan takımların mı seviyesinde olduğunu belirleyecek.

---------- bonus ----------

everton'un tüm 2018/19 yaz sezonu transferleri için bakınız da bakınız:

dc (bkz: yerry mina/@ceyar i kim vurdu) 30.2m €
    dc (bkz: kurt zouma/@ceyar i kim vurdu) kira
    dl (bkz: lucas digne/@ceyar i kim vurdu) 20.2m €

mc (bkz: andré gomes/@ceyar i kim vurdu) 2.25m € kira
    aml (bkz: richarlison de andrade/@ceyar i kim vurdu) 39.2m €
    amr (bkz: bernard anicio caldeira duarte/@ceyar i kim vurdu) bedelsiz

---------------bonus-----------------

takımının detaylı incelemesi için bakınız;
    (bkz: everton/@ceyar i kim vurdu)

---------------bonus-----------------