şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eski türk filmlerinde ara ara yer bulan "şiş sokarak düşük yapmak" ve saire vakaların yeniden gündeme gelmesine sebep olacak yasaktır. tecavüz mağdurları ne yapacak peki? tecavüze uğrayıp kürtaj yaptıramadığı için intihara teşebbüs eden biri kurtarılırsa tasarlayarak adam öldürmek ile suçlanıp müebbet ile mi yargılanacak?

  (bkz: intihar etmek suçundan idam edilmek)
 • bazi doktorlarin (ve ozel hastahanelerin) fahis fiyatlarla kacak olarak kurtaj yaparak koseyi donmesini saglayacak yasaktir olsa olsa.
 • evet muhtemelen bazi doktorlarin fahis fiyatlarla kacak olarak kurtaj yapmasini saglayacak yasaktir. aynen bugun, bazi katillerin fahis fiyatlarla kacak olarak adam oldurmesi gibi. halbuki adam oldurmek serbest olsa boyle mi olurdu? katiller odasi kurulurdu, herkes isin egitimini alir oyle katillik yapardi. fiyatlar da makul duzeye inerdi. ayrica yapilan ticaretin vergilendirilmesi de yapilacagindan kamu, zarara ugratilmamis olurdu. devlet de kazancli cikardi, vatandas da ucuz fiyata istedigini oldurtebilirdi. ama nerede oyle vizyonlu lider? yok neymis, allah'in verdigi cani allah'tan baskasi alamazmis. ulan su dinciler yuzunden ne hale geldik? daha fazla yazamayacagim...
 • belki bir insan daha oldurulmeyecek diye cok mutlu olan erkek ve kadinlarin alkisladigi yasak.

  evet hep birlikte kabul edecegimiz seyler var canim.

  1. o vajina size ait. isterseniz icine toprak doldurup cicek yetistirebilirsiniz. kimseyi ilgilendirmez.
  2. icindeki insan ise size ait degil. bir birey ve hayat hakki var.
  2.a) kabul, isterseniz dogurursunuz, isterseniz oldurursunuz. ben de su an istesem sokaga cikip birini oldurebilirim mesela.
  2.b) ancak oldurdugunuz anlasilirsa nasil adam oldurenlere ceza veriyorsak, size de ceza verebiliriz.

  bu durumda; ceza verip vermemeye de, ne ceza verilecegine de turk milleti adina turkiye buyuk millet meclisi karar verir.
 • dağıtılan kömüre, bulgura, pirince muhtaç daha fazla birey (oy) yetiştirme amacı güden uygulama. bir insanın burada entry girebilecek entellektüel seviyede olup bunu desteklemesi de ayrı bir konu tabi.
 • yani acikcasi bir bebegin haklarini, boyutlarinin meyvelerle karsilastirmali buyuklugu uzerinden tespit etmek de supermis.

  yani kurtaji, nohut kadar olmayan hucre yigininin yasamaya hakki yok diye savunan zihniyetten ben 12 haftalık bebeğe tecavüz edilmesini de karpuz kadar hucre yigini lan siksen nolur diye savunmasini beklerim. yardirin lan meydan bos nasil olsa. ayva'dan sonra mi basliyor haklar? hayir biliym yani :)

  essek kadar olmus hucre yiginlari sizi :)
 • sinir sistemi oluşmamış bir hücre yığınına insan diyen aklıevvelleri görmemizi sağlayan yasak. bu yasağı savunan zavallı dincilerin kaçta kaçı 8 haftalık bir insan embriyosuyla bir yunus veya inek embriyosunu ayırdedebilecekler merak ediyorum. bilmedikleri konularda, cahilliğin verdiği cesaretle, sadece padişahları öyle istedi diye atıp tutan güruhun gündemine katkı sunmak bile zoruma gidiyor bunları yazarken. umarım bir gün bu kendini bilmez şakşakçıların 13, 14 yaşlarındaki kız kardeşleri pis bir sapığın tecavüzüne uğramaz ve hamile kalmaz. yoksa bunların ikiyüzlü ahlakçılıkları yüzünden kızcağızın hayatı cehheneme döner. tabi o zaman da bu kadar prensip sahibi olacaklar mı belli değil.
  burada gericilerin amacı bir canlının korunması değildir. karşı karşıya olduğumuz şey, bilimsel gerçekleri çarpıtıp halkı yanıltarak, insana değer verdiği yanılsamasını yaratarak kendi çıkarlarına hizmet eden azınlığın politik bir tavrıdır. toplumu kültürel açıdan bölerek yönetilmesini kolaylaştıran amerikan menşei sağcı muhafazakarlığın türkiye'ye ithal edilmesi sürecidir. politik alanda sıkışan gerici iktidarın kendine yeni manevra alanları açma çabasıdır. oyuna gelmeyelim, yoksulluğu, sefaleti, gelir adaletsizliğini, yolsuzlukları, hırsızlıkları ve faşist baskıları daha çok haykırarak bu çarka çomak sokalım.
 • şuradaki resme bakarak bile bu gericilerin, türkiye halkını nerede görmek istediğini anlayabileceğiniz yasak:

  http://tr.wikipedia.org/wiki/kürtaj
 • insan haklari evrensel sozlesmesine aykiri degil arkadaslar kusura bakmayin. madde 12 ile de hic alakasi yok bu durumun. yatak odasinda yaptiklari ve bunun sonuclari'ni buraya kadar genisletemezsiniz, bir zahmet. yatak odasindan cikmadan cocugu dogurup, ondan sonra irzina gecebilenler de cikar. (bkz: 12 haftalık bebeğe tecavüz edilmesi)

  hem wikipedia'dan bir bak bakalim butun o kurtaji yasaklayan ulkelerin hicbiri imzalamamis mi insan haklari evrensel sozlesmesini?

  bi de; tazminat odermisiz sonra, onun da parasi cebimizden cikarmis, zarar gorecegim seyi neden istiyormusum, helal olsun yani. ben sana nasil anlatayim ahlak'i, digergamligi? cok mu param varmis. para degil de biraz 'insan' olabilmek yetiyor.

  paraya bagladin meseleyi ya...

  yemin ederim; cenin senden daha 'insan'dir.