25 entry daha
  • "kürtçe altyazı olmazsa sinemaya gitmeyeceğiz" gibi üst levelleri olabilecek söz.
  • hani çok fatura ödüyor ve de dürüstler ya ? işte böyle malların sarf ettiği sözdür. sen adam gibi öde de sırtımıza yük olma, istersen çerçeveletip yollarız.
  • milli hassasiyete kumaş (bayrak) fetişizmi diyenlerin yaptığı alfabe fetişizmi; ana sesi fetişizmi duyuru.

n'oldu yarraam? komik durdu değil mi? komik çünkü. aidiyetle dalga geçmenin, değerlerle dalga geçmenin ve birini azaltıp diğerini arttırmaya çalışmanın hepsi komik.

öyle boktan bir ülke ki burası, söz fetişizmden açılınca aklıma düştü; "ağaç fetişizmi" diyerek, çarpık yapılaşmayı öven gerizekalı wowturkeycilerden hiçbir farkı olmayan mimar ve tarihçiler habertürk denen abuk subuk bir kanalda alim adam kesilip milletin saatlerini çalabiliyorlar.
  • doğu ve güneydoğu anadolu bölgelerindeki kaçak elektrik kullanımı ve bölgede yaşayan halkın etnik kökeni arasında bir korelasyon kurulursa "ödemezsen ödeme" şeklinde cevaplanabilecek olandır.

ne demek istediğimi ilgili bölgede görev yapan devlet memurları iyi bilir; bir bölgede tüketilen elektrik kayıtlı kullanıcıya ödetilir. kw/saat ücreti de oralarda nedense daha yüksektir. ama şu da var ki bölgede yerel halk mı yoksa tayinci memur mu kaçak elektrik kullanıyor yoksa karışık bir dağılım oranı mı var bilemeyiz. ya da ben bilemem.
  • canın sağolsun karındaşşağım...
  • birde utanmadan "talebin kendisi anormal değil, faturalara seçime bağlı dil desteği koyulmasını istemek gayet makul" gibi zırva gerekçelerle savunulabilinen istek. e o zaman bende klingonca fatura gelmezse ödeme yapmayacağız kampanyası başlatıyorum. hem ben azından sittin senedir hem evimin hem işyerimin elektrik faturalarını sike sike ödüyorum (hemde onların çalıdkları elektriklerinde paralarını ödüyorum) benimki daha makul bir istek.
  • yakında bir üst levele geçmelerini can gözle beklediğim kampanya:
    (bkz: üstüne para verilmedikçe elektrik kullanmayacağız)
  • dünyada wintu-nomlaki dilini kullanabilen 2 kisiden biri olarak bende faturalarımın wintu-nomlaki lisanında gönderilmesini istiyorum yoksa bende ödeme yapmayacağım a.q bu ne gönderiyorsunuz türkçe anlamıyorum ben .!
  • "kıvırıp götüne sokacaksan o faturayı ben razıyım senin faturanı ödemeye" diyen duyarlı birini çıkarabilir ortaya.
  • ben de türkçe fatura istiyorum. ya da "eski - yeni = kullanım, fatura tutarı ve son ödeme tarihi" yeter.

son gelen bedaş faturamda şu bilgiler var.
    sayaç no
    marka tip
    çarpan
    son endeks
    ilk endeks
    (+/-) kwh
    tüketim
    birim fiyat
    trafo kaybı
    sözleşme gücü
    güç aşımı
    güç tutarı