şükela:  tümü | bugün
 • demirtas'in ifadesidir. aslinda biliyormus ama pek iyi degilmis. iyi konusamamasinin nedeni turk devletiymis.
  kürtçe konuşamamam bir ayıptır, ama bu benim değil, türk devletinin ayıbıdır
 • kürdistan ülkesine (varsa) gidip çok iyi kürtçe öğrenebilir. ama türk devleti içinde yaşayacaksan s.s. öğreneceksin o türkçeyi dostum. bütün çevren, tanıdıkların, arkadaşların, seni destekleyenler, hepsi türkçeyi öğrenecek, belki sadece bazıları kürtçe öğrenecek, sen de öyle mal mal bakacaksın.
 • türk devleti diyorsun ellaam baştan kaybettin. varsa devletin git orda konuş beğenmiyorsan. bi de aç bakalım uyduyu kanalların yarısı kürtçe aq. neyin ajitasyonu bu.. vay aq. az kalsın bu ibneler yüzünden tc ibaresi falan da kaldırıyorduk. allah tan sahiplerinin gazına gelip ekim olayları falan yaptılar da tıynetleri açığa çıktı. velhasıl kürt kardeş ayıp mayıp yok. isteyen istediği gibi konuşuyor artık. bu ajitasyonu bırakın artık aq. asıl meseleye gel pkk siktiri niye çekmiyorsun? elektrik su beleş milletin hakkını niye çalıyorsun? sıktınız a.q bi siktirin ya. bu ülkede türkler eziliyor aq.
 • osman baydemir türkiye'de yaşamadı mı? o nasıl öğrenmiş?
 • ve sahne yeni bir maduriyetiyle sazci silhonun.

  tanimcik: saz calabilen siyasi figurun komik demecidir.
 • burdaki entri'ler "çözüm süreci" tekrar başlarsa tersine dönecek.

  at fava bekle.
 • adam hala tek gelir kaynağı olan kürtlere oynuyor. asıl ayıp ne biliyor musun, ekmeğini yediğin, suyunu içtiğin bu devlete ihanet etmeniz, terörü destekleneniz.
 • kürtçe konuşamaman değil bunu söyleyerek ahkam kesmen devletin ayıbıdır.böyle meselelerle bölücülük propagandaları yapanlara ne zaman ceza verilecek.bu ülke de pkk temizliğine ne zaman başlanacak?ha bu arada bildiğiniz üzere kürtçe konuşan birine hiç bir zaman tepki gösterildiğini görmedim.çözüm süresin de kürtçe seçmeli ders olarak koyuldu ve yanlış hatırlamıyorsam fakültelerde açıldı.şimdi bu neyin ağlaması?
 • şimdi bu selonun yaşı ileri bir yaş olsa dediğini bir derece anlayabilirim hak verebilirim
  kaldı ki şimdi 60-90 yaş arasında olması gerekirdi. gene kaldı ki o yaşlar arası o kadar baskıya rağmen hemen hemen herkes kürtçe biliyor.

  şimdilerde ise diyarbakırda veya diğer illerde kürtçe bilmeyen bir kişi bile yok neredeyse

  sen burada doğup büyüdün, burada siyaset yapıyorsun ve pkk kampında eğitim gördün bunca kürtün arasında
  çat pat bile olsa kürtçe bilmiyorsan senin kabiliyetsizliğindir ve istifa nedenindir

  devlete itelemen demek senin üçkağıtçı olduğunu gösterir hatta kanıtlar
  buna ek olarak eminim ki imralı canisininde kürtçe bilmediğine, yeter artık kürt halkını kandırdığınız