şükela:  tümü | bugün
  • bana yetişmemiş bari çocuklarıma yetişsin diyorum bunun için..
    yanına osmanlıcayı da ekleseler nası muazzam olur aslında..

bu toprakların dillerini bilmemek hep dokunmuştur bana..
    isteyene bu topraklarin dillerini öğrenme fırsatı verilsin işte..
    bunda ne tehlike görüyor paranoyaların kucağinda pışpışlanarak uyutulmuş-büyütülmüş insanım anlamak güç..
  • bilgi üniversitesi bünyesinde de ders olarak verilmektedir.
    http://www.register.bilgi.edu.tr/…=q^skfi&lang=mksu
  • anadilde eğitim saçmalığındansa olması daha mantıklı ve makul olandır.

ama türk milliyetçileri istemez, taviz olarak görürler.

kürt milliyetçileri de istemez, mazallah insanlar seçmezse rezil olurlar. sonra mahalle baskısıyla zorla seçtirmeleri gerekir*, o da sakat, çakma demokratlıkları zarar görür.
  • anadilde egitimin alternatifi degil, ancak uzerindeki sosu olabilir.
  • anadilde eğitim talep edecek kadar doyumsuzların bulamadan bunadıklarıdır.
    (bkz: bulup da bunamak)

bu ülke daha kaçak elektriğinizi öde öde bitiremedi, bir de sizin için kürtçe matematik, müzik, felsefe öğretecek öğretmen mi bulacak?

aklınızla düşünün biraz, mabadınızla değil.
  • oncelikle bulmamiz gerekiyormu$ bunamamak icin.

hakikatten kendini bu vatanin efendileri, kurtleri de onlarin kullari ve elcileri sananlar anadilde egitimi bize gidim gidim bah$edeceklermi$. bu da a$amalarindan biriymi$.

p.s: gene o cok yaratici kacak elektrik argumanlarini surerek yaptiklari irkciliga cok guzel cevaplar verilmi$ti ilgili ba$liklarda. adam kacak elektrigi benim irkima malediyor amenna, ama kendi elektrik ve enerji uretememesini kendi turklugune yedirmiyor.

senin elektrigin nerden geliyor kuzum ? petrolun mu var, keban gibi barajin firat gibi elektrik urettigin nehrin mi var, ha canim benim? bulgaristan'dan rusya'dan ne aliyorsun paranla bir soyle hele?

bir derdiniz kurtce matematik ogretmeni bulmak olsun, gotunuzle de sadece tuvalete sicin buralari haramlamayin.
  • cok almak isterim kurtce secmeli ders. hem cok isime yarar hemde cok estetik bir dil. ayrica memlekette ve dunyanin cesitli yerlerinde yasayan kurtlerle iletisime gecmek gercekten cok onemli ve cok gerekli bir sey. dunyanin binbir turlu hali var.
  • mevcut durumda olması gerekendir.

ama kürt milliyetçisi arkadaşlar kesinlikle buna razı gelmeyeceklerdir.

zira bomboş kalan kürtçe kurslarından sonra bomboş kalan kürtçe seçmeli ders sınıfları görmeyi bünyeleri kaldıramayacaktır.