şükela:  tümü | bugün
 • hurriyet'in "kendini yarmis" (bkz: selami) yazari. mukemmel tesbitler, engin kultur birikimi, zeka, argo birlesimi.
 • odtu anılarını hurriyette yazan, süper sevimli, aynı zamanda erdal inonuden, suleyman demirel'den ve necmettin erbakandan ders alıp, hepsinden çaktığınıda yazan bir köşe yazarı.
 • alparslan turkes ile girdikleri diyaloglari okuyup irkilmi$tim. her cicekten bal almak felsefesini benimsemi$ adam. nereye kadar.
 • hocaların hocası
 • eski turkiye isci partisi uyesi ve fkf yoneticisi yazar
 • bir cebeci efsanesi. taksi şöförlerine sorunuz, anlatsınlar camdan kafasını çıkarıp trafik polislerine küfredişini. şişelere sormayınız, dilleri yoktur, bir şey anlatamazlar. bana sorarsanız: bir 12 eylül mağduru, bir 1402'lik.
  bir de 1980'lerin ikinci yarısından bir anı: playboy turkiyede yayınlanmaya başlamıştır. bir süre sonra, playmenin yayını gündeme gelir ve başına kurthan fişek geçirilir. tanıtım toplantısında playboy ile playmen arasındaki fark sorulur ve şu yanıt alınır: "playboy amerika'da çıkar. amerikalılar memeye meraklıdır. playmen ise italya'da. italyanlar bizim gibi göt meraklısıdır."
 • serdar turgut un engin ardic in yanina ikinci santrafor olarak aksam a transfer etmesini bekledigimiz, hurriyet deki muhtesem degisim sürecinde ayse arman fatih altayli ahmet hakan armagan caglayan* gibi önemli isimlere kurban gitmis köse yazari...
 • vaktiyle ‘‘galatasaray aristokrasiyi, beşiktaş proletaryayı, fenerbahçe burjuvaziyi simgeler’’ diyen kişi.
 • hoca olarak anilmasinin sebeplerinden biri yazilarinda coktan secmeli cok guzel testler hazirlamasidir. bu testler cok kaliteli mizah yuklu olmalarinin yaninda yakin tarih acisindan gayet ogreticiydi. nice ermanlarin, $ansallarin hoca oldugu bu ortamda, bu unvanla anilmasi yadirganmamalidir.
 • 1942 yilinda ankara'da dogdu... babasinin isi nedeniyle dort yasinda abd'ye gitti... burada cok iyi derecede ingilizce ogrendi... turkiye'ye dondukten sonra ogrenimini ankara'da tamamladi... orta dogu teknik universitesi kimya muhendisligi bolumu'nu bitirdi... 1954 yilinda tanistigi sporun hemen her bransi ile ilgilendi... 1957 yilinda yenigun gazetesinde spor muhabiri olarak gazetecilige basladi... daily news'ta yazi isleri mudurlugu yapti... bu arada siyasal bilgiler fakultesi'ne asistan olarak girdi... cesitli gazetelerde yazilar yazarken akademik yasamini surdurdu... 12 mart doneminde bir sure tutuklu kaldi... bir donem atletizm federasyonu baskanligi ve spor akademisi mudurlugu gorevlerinde bulundu... 12 eylul doneminde ise pek cok ogretim uyesi ile birlikte gorevine son verildi... yeniden tam zamanli olarak gazetecilige dondu... cesitli dergi ve gazetelerde kose yazilari yazdi... yasami boyunca gazetecilikle ogretim elemanligi iliskisini "birinden atilinca digerini yaptim" diye tanimliyor... nokta dergisinde danismanlik, kose yazarligi gorevlerini surdururken bir yandan da ankara universitesi siyasal bilgiler fakultesi'nde gorev yapiyor...