1. odtu anılarını hurriyette yazan, süper sevimli, aynı zamanda erdal inonuden, suleyman demirel'den ve necmettin erbakandan ders alıp, hepsinden çaktığınıda yazan bir köşe yazarı.
  2. her hurriyeti acısımda nerde bu herif diye icimden gecirdigim test insanı.
  3. bir cebeci efsanesi. taksi şöförlerine sorunuz, anlatsınlar camdan kafasını çıkarıp trafik polislerine küfredişini. şişelere sormayınız, dilleri yoktur, bir şey anlatamazlar. bana sorarsanız: bir 12 eylül mağduru, bir 1402'lik.
    bir de 1980'lerin ikinci yarısından bir anı: playboy turkiyede yayınlanmaya başlamıştır. bir süre sonra, playmenin yayını gündeme gelir ve başına kurthan fişek geçirilir. tanıtım toplantısında playboy ile playmen arasındaki fark sorulur ve şu yanıt alınır: "playboy amerika'da çıkar. amerikalılar memeye meraklıdır. playmen ise italya'da. italyanlar bizim gibi göt meraklısıdır."
  4. self proclaimed hoca. hürriyet'teki köşesinin adı kurthan hoca yazıyor, kurthan hoca anlatıyor tadında bir şeydi. kendi okulunda okumayan kişlerin bile hoca sıfatıyla andığı köşe yazısı yazan profesörler* bile köşelerinde görmemişin oğlu olmuş modunda "hoca" olarak tanındıklarının reklamını yapmazken, başlık konusu güzide köşe yazarı öğretim görevlisinin böyle bir yol seçmesini her zaman yadırgamışımdır.