• bir ankara efsanesi'ydi. mülkiye, türkiye'nin başı sağolsun.
  • bir zamanlar yazdığı gazetede de çıkmış, vefat ettiği haberi. sevenlerinin başı sağolsun.
  • mülkiye'nin bir bir dökülen yapraklarının sonuncusudur. en çok küfürlerini, anılarını ve hep kafası güzel gezişini özleyeceğim.
  • mülkiyenin en sevilen hocalarından, çok kıymetli bir hocamız. dersleri sınıftan olmayan, hatta kendi derslerine dahi girmeyen insanlarla dolup taşardı. derste bir elinde sigarasıyla bol bol anılarını anlatırdı. iyi insandı hocamız, hiç kimseyi bırakmadığıyla övünürdü. anlattığına göre bir tek öcalanı bırakmış hayatında onun dışında kalan olmamış dersinden. bu ülke için çok büyük bir kayıptır herkesin başı sağolsun.
  • emin çölaşan, melih gökçek, mehmet ağar hikayeleri, bitmek bilmez belden aşağı konuşmaları ama en önemlisi öğrencilerin gözünde efsane olmasıyla hatırlanacak kurthan hoca.

devleti anlatırken piramit çizip, devletin sac ayaklarını yazmıştı tahtaya. sonra piramitin tabanında aşağıya doğru bir üçgen daha çizip "aha işte bu da derin devlet dedikleri, önceden bilinmezdi bu." şeklinde derin devlet anlattıydı.

değişik bir adamdı vesselam, tüllabın başı sağolsun.
  • viski seven, güzel insandı.
    çoğu ankaralı gibi güzel de küfür ederdi. televizyonunu tamir etmiştik, kanal ayarların sırası değişmiş. gelince şöyle bir baktı; "sıçmışsınız ağzına ayarların, yapamazsam gelir yaparsınız" dedi, bir şişe de viskiyi hediye edip gittiydi, son görüşüm o oldu, aradan 20 sene geçmiş. ölüm haberi yerine bir kitap haberi geleydi.
  • vefat haberine inanmakta zorlandığım son derece değerli bir hocaydı. akademinin başı sağolsun...
  • ankara sevdalısı (bkz: burası ankara) mülkiye mezunlarından fazla mülkiyeli, mülkiye aşığı hoca. 19 eylül 2012 çarşamba 10.30 sbf de tören var,
    öğle namazında kocatepe camiinde namazı kılınacak. allah rahmet eylesin, ışık içinde olsun...
  • mülkiyeliler birliğinden gelen maili okuduğumda inanamadım. kurthan hoca da her insan gibi ölecekti elbet ama nedense öldü haberini bir an yakıştıramadım, konduramadım belki. huzur içinde yatsın..
  • kendisiyle tanışma ve sohbet etme şansına sahip olduğum büyük insan, mekanı cennet olsun.
hesabın var mı? giriş yap