şükela:  tümü | bugün
  • o yoldan geçerken sürekli benim de dikkatimi çeken köprü. herhalde biryerlere bağlayacaklar diye düşünüyordum ama hiçbiryere bağlanamadı bir türlü.ayrıca yapımı 2 senedir bitemeyen viaportun aşağısındaki köprü de ilgimi çekiyor adamlar uğraş uğraş bitiremediler o köprüyü birde temden 3 dakikada viaporta bağlanırken şimdi yaptıkları yarısı tamamlanmış köprü ile 10 dakikada anca viaporta gidebiliyorsun ama o köprünün bağlantı yolları var şimdi haklarını yemeyelim.
  • marmaray'ın ilk zamanları anlatılmaya başlanan fıkrayı akıllara getirir.

işte o fıkra,

boğaza tüp geçit yapılacak, devlet ihale açar teklifleri toplamaya başlar

alman firma gelir, başlar anlatmaya efendim boğazın avrupa yakasından şu noktadan, anadolu yakasından da bu noktadan kazmaya başlayacağız, hata payı santimetrenin binde bir olacak şekilde şu noktada iki tüneli birleştireceğiz.

sıra gelir japona, o da aynı şekilde anlatır, boğazın ortasında yüzbin'de bir hata payı ile birleştireceğiz der.

en son trabzon'lu müteahhit gelir. anlatır efendim anadolu yakasının şu noktasından, avrupa yakasının bu noktasından başlayacağız kazmaya, ortada buluştuk buluştuk, buluşamazsak iki tane tüp geçitiniz olur.
  • "usta" hayatta olsaydı yapım hikayesinden çok sağlam bir aziz nesin hikayesinin çıkacağına inandığım köprü.
  • izmir'de, kentin incisi kordon'da eşeğin ziki gibi duran viyadüklerin yanında sit-com gibi kalmıştır gözümde.
  • gökçen'e yapılacak yeni pistle alakalıdır. bu sene dahilinde yeni pistin açılması planlanıyor çünkü.
    söz konusu pistin ucunun bir kısmı da bağlantı yolunun üstünde köprülerin yapılmasıyla oluşacakmış.
  • (bkz: the lost highway)

demekki oradaymis amina koyim. ben de diyorum nerden cikti bu yarro filmin ismi. bak hatirladim yine allah bin belasini versin.
  • gölge amaçlı yapılmış köprü. size de bi yaranılmıyor kardeşim.