şükela:  tümü | bugün
 • tam 35 dakika süren kurtlar vadisi 2. sezon 53. bölümde yaşanan türk dizi tarihinin en uzun süreli pusu ve çatışma sahneleridir. aslan akbey, polat alemdar ve ekibi testere necmi'nin peşindeyken ruslar tarafından pusuya düştüğünü fark eder. şifreli mesajla haber verir polat şifreyi çözüp pusu olduğunu anlar lakin çok geçtir. sırp keskin nişancı atışını yapar, çatışmanın startı verilir.

  işte o anlar

  not: o dönem diziler öyle 2 saat 33 dakika sürmüyordu. 1 saat 7 dakikalık bölümün 35 dakikası pusu ve çatışma sahneleriyle geçmiştir.
 • nişancının havada uçan çakmak ile ağızda duran sigarayı vurup da ceylan gibi bir o yana bir bu yana seken polatı vuramadığı efsomtrak bölümdür
 • onumuzdeki yil uzay atmosferine hubble teleskobundan elde edilen goruntulerin 100 kat fazlasini elde edecek yeni bir teleskop gonderilecek. bu teleskop andromeda galaksisindeki gezegenlerde yasam olup olmadigini anlayabilecek. sizin de burda kurtlar vadisi izleyip, odalarinizda birer ramboya donusmenizde bir sakinca yok tabi.
 • ilgili bölüm, ambiyansı ortalama üstü düzeyde yansıtsa da üstte denildiği gibi havada uçan çakmağı vurup beklentiyi artıran, sonrasında ceylan gibi seke seke giden polatı sürekli ıskalayan keskin nişancı komiktir.
 • dünya dizi tarihinin en güzel pusu sahnesidir. tüm ülkenin hiç nefes almadan bu sahneye kilitlendiğini hatırlıyorum.

  ayrıca uzayla, kuantumla ne alakası var kerkenez. abd’de hiç dizi film izlemiyorlar mı.
 • bak hele bak önümüzdeki yıl atmosfere yeni teleskop gönderilecekmiş bunlar hala kurtlar vadisi izliyormuş amk devesi sanki kendisi teleskobun tasarımını yaptı. sözlükte dünyayı kurtarıyor bir de millete bok atıyor.

  bak sayın az zekalı dostum herkes istediğini yapmakta özgürdür eğer bu insanlar seni rahatsız ediyorsa görmezden gelebilirsin. gelip burada salak salak örnekler vermen seni daha akıllı yapmaz.

  ayrıca ilgili sahneyi hatırlıyorum biz de kurtlar vadisi izledik ilk zamanlar gayet de güzel diziydi. sabah sabah sinirlendiriyorsunuz adamı. tamam sakinim.
 • pusu için araziyi belirliyorsun, adamları konuşlandırıyorsun, tepeye de bir tane keskin nişancı dikiyorsun, plan işliyor, adamları o araziye çekip pusuya düşürüyorsun, ortada çembere alıyorsun kaçamıyorlar ama gel gör ki bu pozisyonda 2-3 tane roket atıp işi bitirmeyi akıl edemiyorsun, neden? çünkü çatışmanın 1 saatten uzun sürmesi lazım
 • diğer yazar arkadaşlar ne kadar katılır bilmiyorum ama keskin nişancının havadaki çakmağı vurup ceylan gibi seken polat'ı ıskalamasının sebebi, çakmağın hareketinin öngörülebilir buna karşın ceylan sekişli polat'ın hareketlerinin öngörülemez olması olabilir. aramızda keskin nişancı arkadaşlar varsa mevzuyu aydınlatabilirler.
 • koskaca rusların otomatik tüfek kullanmadığı, el tabancalarıyla yaptığı pusudur. polatın ekibi bu pusuyu kartal , şahin ayarındaki araçları siper ederek kazanmışlardır.
 • böyle başlıklar açmayın kardeşim adam füzyon'u keşfedecekken konsantrasyonunu dağıttınız bütün emekleri hiç oldu.

  bilimle uğraşın vadi izlemeyin.

  gereksiz uzun ve sıkıcı bir sahne.