• dünya dizi tarihinin en güzel pusu sahnesidir. tüm ülkenin hiç nefes almadan bu sahneye kilitlendiğini hatırlıyorum.

ayrıca uzayla, kuantumla ne alakası var kerkenez. abd’de hiç dizi film izlemiyorlar mı.
  • bak hele bak önümüzdeki yıl atmosfere yeni teleskop gönderilecekmiş bunlar hala kurtlar vadisi izliyormuş amk devesi sanki kendisi teleskobun tasarımını yaptı. sözlükte dünyayı kurtarıyor bir de millete bok atıyor.

bak sayın az zekalı dostum herkes istediğini yapmakta özgürdür eğer bu insanlar seni rahatsız ediyorsa görmezden gelebilirsin. gelip burada salak salak örnekler vermen seni daha akıllı yapmaz.

ayrıca ilgili sahneyi hatırlıyorum biz de kurtlar vadisi izledik ilk zamanlar gayet de güzel diziydi. sabah sabah sinirlendiriyorsunuz adamı. tamam sakinim.
  • diğer yazar arkadaşlar ne kadar katılır bilmiyorum ama keskin nişancının havadaki çakmağı vurup ceylan gibi seken polat'ı ıskalamasının sebebi, çakmağın hareketinin öngörülebilir buna karşın ceylan sekişli polat'ın hareketlerinin öngörülemez olması olabilir. aramızda keskin nişancı arkadaşlar varsa mevzuyu aydınlatabilirler.
  • tam 35 dakika süren kurtlar vadisi 2. sezon 53. bölümde yaşanan türk dizi tarihinin en uzun süreli pusu ve çatışma sahneleridir. aslan akbey, polat alemdar ve ekibi testere necmi'nin peşindeyken ruslar tarafından pusuya düştüğünü fark eder. şifreli mesajla haber verir polat şifreyi çözüp pusu olduğunu anlar lakin çok geçtir. sırp keskin nişancı atışını yapar, çatışmanın startı verilir.

işte o anlar

not: o dönem diziler öyle 2 saat 33 dakika sürmüyordu. 1 saat 7 dakikalık bölümün 35 dakikası pusu ve çatışma sahneleriyle geçmiştir.
  • sigaradan derin bir fırt çeken polat, dumanı ufledikten sonra düşünceli gözlerle söyler: sniper var...
  • harf inkılabı yapıldığı için bir gecede cahil kalanlar, bir bölüm dizi yayınlandı diye yine cahil kalmışlar. dizi bu anasını satayım.

neyse, polat alemdar'ın bmw'si bu bölümde 1-2 cam kırığı dışında hasar almaz. polat gibi o da ölümsüzdür. güllü erhan çatışmada ayağından vurulur. polat alemdar, sırp sniper ile bir kedi fare oyununa girer. bu sırada da kendi kendisine eski kgt günlerini anlatır. çad'da görev alan arkadaşından, elif'inin dizinin dibinde olmaya kadar bir sürü şey anlatır. yerde yaralı adama bile gözü kapalı sıkan memati'nin bunu yapma sebebinin de "acı çekmek, ölmekten zor" fikri olduğu ortaya çıkar.

işin sonunda polat sniperı bıçakla öldürür. erhan, hastanede ilacını bulur. tuncay kantarcı da polat alemdar'a ulaşamadığı için erdal kömürcü ile yeni bir maceraya atılmak zorunda kalır.
  • --- spoiler ---

afganistan'da ruslar, çeçenistan'da ruslar, sırbistan'da ruslar, laleli'de de ruslar. daha bu rusya'da kim var yaov
    --- spoiler ---
  • bölümde keskin nişancıdan kaçarken nefes nefese kalan polat, o bölüm de son sigarasını içti ve ilerleyen bölümlerde bir daha sigara içmedi.
  • rahmetli çakır'dan kalma (bkz: bmw 7 serisi) içeren sahne
  • bölümün son 15 dakikasına 8 reklam girmişti. bir kuyumcu reklamı giriyordu yanlış hatırlamıyorsam. o bölüm gece 1'e doğru bitmişti. küfür ede ede izlemiştim.
hesabın var mı? giriş yap