şükela:  tümü | bugün
 • bugünkü star haber'de, senarist bahadır özdener'in senaryo hazırlıklarına başladığını söylediği film.

  ahan da linki: http://www.yazete.com/…r-vadisi-filistin_34456.html
 • gladio gibi olacaksa hic olmayasi film.

  (bkz: kurtlar vadisi gladio/#17387059)
 • yapici ele$tirel senaryo ile cekilecekse destekleyecegim proje.

  edit: fragmanından gördüğüm kadarıyla hiçbir yapıcı eleştirel tarafı olmayan ve kültürler arasına düşmanlık toğumları serpen bir film olmus.
 • muhtemelen senaryosu şöyle olacaktır.

  gladio nun bir ucu israile dayandırılacak ve polat jeepini alıp israile gidecektir. yok yok uçağa binmez polat. binse de ekonomi class ta gider. silahını yanından ayıramadığı için uçağı tercih etmeyecektir. hal böyle olunca filmin ilk yarısı polatın yolcuğunu ele alacaktır. sonrasında ne olacağı bellidir işte memati şu bu öteki silahlarını çıkaracak, kavga dövüş, vurdulu kırdılı sahneler, sonra polat eline aldığı cep telefonunun tuşuna basacak israil patlayacak slow motionda polat jeep ine doğru ilerlerken görülecek ve sinema salonunda bir alkış kopacak, bazıları ağlayacak, helal be yürü aslanım diyecek. film orda bitecek işte.

  sinemadan çıkanlar nası patlattı ama israili mınakoyim deyip apış arasını kaşıyacak. herkes güler yüzle ayrılacak sinema salonundan sonra film eleştirmenleri yorum yok diyecek, iyi bulmadım diyecek. israil sonra büyükelçimizi çağırıp tahtanın önünde tek ayakla durdurtacak sonra tekrar devletler birbirlerine cevap yetiştirmeye çalışacak ondan sonra seçimler olacak tayyip tekrar seçilecek first leydilerle balkona çıkıp seçmeleri selamlayacak. biz bize oy vermeyenleri de dikkate alacağız diyecek. ulusa seslenecek, bir indirim yapılacak beş tane zam yapılacak. teletabiler güneşle birlikte yeniden doğacak. biz yine sözlüğe entryler yazıp birbirimize gireceğiz. işte o ara bayram olacak sonra 10.nesiller bir çırpıda onaylanacak tekrar bir nüfus artışı olacak. falanda filan işte.

  yani demem o ki iyi film yaparlar inşallah iyi hasılatları olur. daha iyi jeepler alırlar polata. ha birde unutmadan sinema gelirinin bilmem kaçını mehmetçik vakfina falan bağışlasınlar, gerçi söylememe gerek yok şimdiden böyle bir karar alınmıştır.
 • milli duyguların sinemaya nasıl alet edildiğinin en güzel kanıtı.. üstelik bunun "en az 4 milyon seyirci çekeriz lan oh ne güzel" diyerek yapılması da cabası.
 • garantili para kazanmanın yeni yolu.. amacın film çekmekten ziyade birşeylere dikkat çekmekse kimi kime anlatacaksın arkadaşım. türkiye'de ayda bir gazete okuyan bir insan bile biliyor zaten filistinde gazzede yaşanan olayları. hadi diyelim bir kaç arap ülkesinde yayınlansın bu film onlara mı birşey öğreteceksin? oyanamayın şu insanlarla artık ya...
 • rüzgar hangi yönden eserse o yönde ilerleyen pana film'in, dün israil'e karşı esen soğuk rüzgarları fırsat bilip 1 gün içinde çekme kararı aldıkları filmdir. oysa pana film'in polat alemdar'a çekeceği yeni filmin konusu farklıydı, duyduğum kadarıyla. 1 gün içinde karar alınıp pr çalışmalarına başlanması pana'nın ne kadar organize bir şekilde çalıştığını da kanıtlıyor.
 • başrolde tayyip erdoğan oynayacaktır...

  israil'e verilen milyar dolarlık ihaleleri açıklarken aynı zamanda da bir iki "one minutes" çekecekmiş...
 • başlanıgıç için kv ırak tarzı bi giriş yapmaları olası fakat bu defa büyük ihtimalle israil büyükelçimiz polat alemdara ;

  --- spoiler ---
  kardeşim gururumla oynadılar o koltuktan bu koltuğa o kucaktan bu kucağa fırlatıp elçiye zeval ettiler tarzı bir mektup atıcak ve kafasına sıkıcaktır. sorasını hepiniz tahmin edersiniz, memati, polat ve abdülheyden oluşan muhteşem trio yola koyulur ve olaylar gelişir....
  --- spoiler ---