şükela:  tümü | bugün
 • deli hikmet karakterinden başkası değildir. aslında ortalama bir türk insanını temsil eder. her konu hakkında fikri olup, her şeyi en iyi bildiğini iddia eden fakat bu kadar bilgeliğe rağmen cebinde çay içmeye bile parası olmayan tipik türk insanı portresidir. sadece lafla çalışan icraate gelince sus pus olan bir tiptir.

  dizi boyunca tek işe yaradığı sahne polisler polat'ı emniyete götürmeye geldiklerinde belindeki silahı çaktırmadan almasıdır.

  https://www.youtube.com/watch?v=rkjmrxdbw3u
 • (bkz: güllü erhan)
 • 1 ömer baba
  2 nazife anne
  3 eren
  4 erenin kaşları
  5 mito
  6 çakır'ın telefon fırlatıp patlattığı lamba. (patlayınca odadaki ışık miktarı değişmedi.)

  edit:
  1-hikmet gereksiz değildi. vadi, hikmeti gözümüze gözümüze sokarak bize hikmet gibi olmamayı öğütlüyordu.

  2- eren o kadar gereksiz ki onun gibi olan gençler, onun gibi olduğunu anlayacak akılda değiller. bu yüzden eren'in varlığı topluma ve dizinin hikayesine bir şey katmadı.

  3- elifin annesi gayet doğaldı.

  4 - evet çakır avizeyi yanlışlıkla patlattı, sonrası doğaçlama ve gürkan uygun'un gözüne cam kırığı geldi. avize gündüz patladı. 6 numaraya yazacak karakter bulamadım.
 • deli hikmettir bu. vizyonsuz, kültürsüz ve anlamsız triplere sahip salağın tekiydi.

  edit: dm'den deli hikmeti savunanlar* dolmuş. al şu sahnede mesela gayet düzgün giyinimli bir kadın hakkında söylediklerine bakın.
 • elif'in annesi.

  üzerine tanımam.
 • senaryo ve oyuncu kadrosu ile hâlâ “en iyi” tartışmalarında yer alabilen dizinin, olmasa ne eksilirdi dedirten karakterleridir. ilk 97 bölüm olarak belirtmeye gerek duymadım zira dizi yoluna pusu olarak devam etti. kvp de gereksiz karakterlerle dolu olduğu için tartışmamızın dışında kalıyor.

  adaylar;
  ömer baba: ney çalıyormuş gibi yapmak ve manasız hikayelerle kafa ütülemek gibi yetenekleri ve dizide kendisine ayrılan zaman bakımından en güçlü adaylardan birisi.
  eren eylül: dizinin atarlı ergeni. eren iyi çocuktu ama mafya olmaya özenmek ve abi diyecek birilerini aramak gibi kusurları vardı.
  deli hikmet: neye ve kime sinirli olduğu anlaşılamayan bir garip adem. kahvehane müdavimi komplocu dayıların dizideki temsilcisi.
  nazife anne: akılda kalan tek repliği “aç mısın oğlum” olan canımız ciğerimiz. sürekli ağlamaklı halleri ve sevmeyeninin çok olması ile listelerde kendisine yer buldu.
  elif eylül: hikayenin bütünlüğü açısından gerekli olsa da göz kanatan oyunculuğu ve sevmeyenleri sayesinde o da listede.

  anket
 • ömer baba ve deli hikmet karakterleri aslında dizinin anlatmak istediklerini, vermek istediklerini dile getiren karakterlerdi.

  ömer baba dizideki öğretici rolüyle, gerek aslan beye gerek alemdar polat'a çok güzel rehberlik etmiştir. polat bazı raconlarını direkt ömer baba karakterinden duymuş veya görmüştür. dizide bu da yer yer gösteriliyor zaten.

  deli hikmet ise, yine gerek aslan bey gerek polat alemdar tarafından ciddiye alınan, tespitleri mantıklı ve tutarlı bulunan bir karakter. hatta bazı zamanlarda yaptığı tespitler fazla doğru olduğu için de, aslan akbey ve polat tarafından şakayla karışık bu tespitler bertaraf edilmeye çalışılmıştır.

  elif eylül denmiş. kardeşim bu ülke aşkı elif ve polat aşkıyla gördü. tertemiz bir ilişkiydi. en ufak detaylara olan saygıları bile bu aşka saygı duydurur.

  benim nezdimde eren eylül ve nazife ana karakterleri dizinin gereksiz karakterleriydi olarak kararımı bildirdiğim anket başlığı.

  edit: düzeltme.
 • nakliyeci sefer neden yok?
 • tabi ki eren. ne işe yaradığını hala anlamadım.
 • kendisinin eş dost kontenjanından dahil olduğunu düşündüğüm güllü erhan.bomboş bir karakter.oynadığı tek güzel bölüm diziye girdiği bölümdür.
hesabın var mı? giriş yap