şükela:  tümü | bugün
  • kesin ama kesinlikle cahit karakteridir. konu kapanmıştır.
  • ömer baba ve deli hikmet karakterleri aslında dizinin anlatmak istediklerini, vermek istediklerini dile getiren karakterlerdi.

ömer baba dizideki öğretici rolüyle, gerek aslan beye gerek alemdar polat'a çok güzel rehberlik etmiştir. polat bazı raconlarını direkt ömer baba karakterinden duymuş veya görmüştür. dizide bu da yer yer gösteriliyor zaten.

deli hikmet ise, yine gerek aslan bey gerek polat alemdar tarafından ciddiye alınan, tespitleri mantıklı ve tutarlı bulunan bir karakter. hatta bazı zamanlarda yaptığı tespitler fazla doğru olduğu için de, aslan akbey ve polat tarafından şakayla karışık bu tespitler bertaraf edilmeye çalışılmıştır.

elif eylül denmiş. kardeşim bu ülke aşkı elif ve polat aşkıyla gördü. tertemiz bir ilişkiydi. en ufak detaylara olan saygıları bile bu aşka saygı duydurur.

benim nezdimde eren eylül ve nazife ana karakterleri dizinin gereksiz karakterleriydi olarak kararımı bildirdiğim anket başlığı.

edit: düzeltme.
  • açık ara ömer baba 'dır .
    ardından deli hikmet ve canan gelir .
  • (bkz: güllü erhan)
  • (bkz: polat alemdar)
  • (bkz: eren eylül)

hikmet karakteri, senaristlerin vadi içindeki sesiydi. polat karakterinin özellikle 2.sezon başındaki ali falsoları ile hikmet'in tavırları çok iyiydi.

ömer baba ve nazife anne, oğlu ve onu kendilerine verip, kendilerinden alan aslan bey ile sürekli iç içe olup bu hayatı yaşaması çok enteresan olmuştu. nazife anne'nin polat ile ilk karşılaşması sırasında ettiği ilk laf (karnın aç mı yavrum) ile polat'ın ali olduğunu öğrendiği zaman ettiği laf aynıydı. böyle detaylar iyiydi ama muhabbetleri çok keyifsizdi.

eren, hiçbir yere oturmuyordu. hiçbir şey de olmadı. belki yanına rus konseyinin iki üyesi mavi turgut ile sadri canbazoğlu eklenebilir.

meral, asiye'nin yeniden doğuşu gibiydi. nesrin ise çakır ile müthiş bir uyuma sahipti.
  • polat alemdar
    elif
    eren
    elif'in anası
    canan
    erdal
    meral
    nesrin

pusu için

polat alemdar
    cahit
    zeynep asya
    pusat
    selvi
    nesrin
    mete
    eren

bu dizideki birkaç kişi dışında herkes gıcık.

yani deli hikmet denmiş de adam agresifti ama yukarıdaki arkadaş doğru demiş senaristlerin sesi idi..ömer baba da keza öğretici ahlaki mesajlar veriyordu. pusu 'da kurşun sıkmadan bulut 'un beynini parçaladığı olmuştur nsndnfmgmg. ayrıca nazife ana ile polat'ın ailesi idiler, bu dünyada en sıcak ve en içten varlığı idi ikisi. ikisinin yerine mehmet ve nergis çocuğu büyütse çocuk şımarık zengin çocuklarından biri olacaktı belki de. belki de vatan haini olacaktı. polat her ne kadar gıcık olsa iyiliği bu ikisinden gördü. kötü niyetli insanlar da değiller. ben erdal'ın orada burada yaptığı itlikten başka bir numarası olduğunu hatırlamıyorum. ya karıya kıza tecavüz ediyordu ya da babasının veya kel deve tuncay 'ın götünü yalıyordu. bu adam gereksiz değil de hikmet mi gereksiz ? pusat ve selvi de büyüdü , polat 'a ne yararı oldu bu iki veledin ? birisi yüzünden memati öldü diğeri de bunlara artistlik yapıp durdu. sonra mafyacılık yapamayınca götünü kurtarmak için sözde vatansever oldu. onu da beceremedi. gitti tilki ağzına sıçtı. götünü toparlayan kim ? polat. anaları da keza öyleydi. memati 'ye artistlik kesmekten başka bir halt yaptı mı? gitti vatan haini birinin altına yattı. sonra da araba çarptı.

eren 'in de ablasına ve müstakbel eski eniştesinin başına bela olmaktan başka bir görevi yoktu. başı belaya girdiğinde anası , ablasının beynini silerdi.
  • (bkz: ali candan)

o kadar gereksizdi ki diziden çıkardılar*

edit: ömer baba da gereksizdir tabii ama kendisinin yalçın bulut'u delirtme sahnesine bayılıyorum*
  • eren ve hikmet arasında kaldım. ama 'babasız iki cocuklu annenin yetistirebildigi kızı ve sorun yasayan ergen oglu' seklindeki aile yapısında yeri oldugundan ondan vazgeçtim.

deli hikmet ise tamamen gereksiz bir tipti.
  • kurtlar vadisi'nin orijinalinde boş karakter yoktur, kötü oyunculuk vardır.

pusu içinse bu isim diziyi izlenemez hale getiren cahit'tir.
hesabın var mı? giriş yap